Menu

Graffiti - sztuka czy wandalizm?

Graffiti to w naszej rzeczywistości wręcz wszechobecna forma wyrazu. Przez jednych traktowana jako sztuka - dla innych to zwyczajny wandalizm: zwłaszcza jeśli wykonywane jest na budynkach bez zgody ich właściciela. Co Ty sądzisz na temat tej formy autoekspresji?

NetMamaTeam Team
 517  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli wandalizm sztuka graffiti

Odpowiedzi

krasna1
mnie się podobają,
u nas w mieście są miejsca,np. mury więzienia gdzie co roku organizowany jest konkurs graffiti powiązany z ulicznym konkursem tańca,b
bardzo fajna sprawa,
zresztą wiele szkół,czy innych instytucji ma wymalowane mury w piękne graffiti,
mówię tu o sztuce a nie o obraźliwych napisach
mateuszowa
Graffiti niektórym kojarzy się z kolorowymi malunkami, a innym z nieprzyzwoitymi napisami na ścianach bloków. Ale prawdziwe graffiti ma za zadanie ozdabiać, a nie szpecić swoim wulgaryzmem. Dlatego ordynarnych wyrazów, które widzimy praktycznie wszędzie, nie możemy nazwać graffiti, bo nie zasługują na to określenie. Sądzę, że prawdziwe graffiti to sztuka.
Faktem jest, że ściany bloków, czy odrapane z tynku budynki są wątpliwą ozdobą. Jednak gdy pokryją je barwne rysunki, od razu nabierają estetyki. Zapewne ładniej wyglądają wielokolorowe obrazy, niż puste, szare mury, które straszą przechodniów swoją brzydotą.
LaMandragora
Graffiti graffiti nierowne.

Moze byc Street Art... np. by Nicholas Arndt...
3D Street Art by Nicholas Arndt

Nicholas Arndt artist lives and works in Germany. The main and favorite activities, which devotes a lot of time – it is painting, photo,...

Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.