Menu

Gry komputerowe - za czy przeciw

Czy pozwalacie Waszym dzieciom korzystać z ogólnodostępnych gier komputerowych? Jakie są niebezpieczeństwa, a jakie zalety?

Ania
 2217  8

Odpowiedzi

artanis
Jestem jak najbardziej za, pod warunkiem, ze gry są przeznaczone dla dzieci w ich wieki i - przede wszystkim dozowane z rozsadkiem. W pochmurną pogodę, dlaczego nie? Ale gdy słońce pięknie świeci, koledzy grają w piłkę - raczej nie pozwoliłabym na grę. Są oczywiście jeszcze gry edykacyjne i logiczne, ktore rozwijaja malucha (np. mistrzow szachowych) - ale to traktuje sie jako trening i jest zazwyczaj czasowo narzucony przez trenera.
Marlena
Też jestem tego samego zdania - że jeżeli gry są "mądre" i dziecko nie spędza przy nich zbyt wiele czasu to jest ok. Chociaż moja córka jakoś nie jest jeszcze zainteresowana komputerem. Zdecydowanie wygrywają lalki, puzzle, kolorowanki i oczywiście zabawy na świeżym powietrzu. Teraz Zuzia ma ospę więc siedzimy w domku a i tak się nam nie nudzi!
mumczinx
Ja się zgadzam z Wami po prostu zgadzam-nic dodać nic ująć, no chybaże jeszcze dodać ale nie przychodzi mi nic na myśl.
Mart03ha
Robert gra we wszystko, niestety nie mam już nad tym takiej kontroli, lubi zarówno przygodowe jak i takie gdzie się strzela. Radek oczywiście przygląda się poczynaniom brata i też zaczyna w to grywać. Prawda jest taka, że idąc do szkoły nie wiedzieć co to Unreal to wstyd. Staram się nie ograniczać, aż tak chłopców. Mimo, że oglądają filmy sensacyjne, grają w gry, które bądź co bądź w treści zawierają przemoc nie widzę u nich takich zachowań. Traktują to tylko jak grę i na szczęście nie poświęcają im zbyt wiele czasu. Grają w piłkę, Robert w coraz lepszych klubach więc zależy mu raczej żeby ćwiczyć kondycje naprawdę a nie tylko wirtualnie.
Przyznam też, że parę razy gdy byłam zła na klientów, synowie puścili mi jakąś grę wojenną i naprawdę można tam wyrzucić złe emocje:))
Estera
Ja też lubię grać w strzelanki!:) Ale córeczce pewnie nie będę na to pozwalać póki nie dorośnie:)
mlodamama
Ja nie zmuszałabym swojego dziecka do korzystania z gier edukacyjnych.... W każdym bądź razie wszystko zależy od osobowości dziecka i jego zainteresowań.. Inne gry komputerowe - przypuszczam, że to będzie jego/ją bardziej interesować - jak najbardziej, tylko w odpowiednich ilościach :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.