Menu

Grypa w szkole

Drogie Mamy, co byście zrobiły na moim miejscu, u mojej córci w klasie połowa dzieci jest chora, jeszcze wczoraj tylko 2 było nieobecnych ęi zastanawiam się co zrobić. Zostawić ją w domu czy nie, z jednej strony boje się, ze ona też się pochoruje, i oprócz tego zarazi małego a z drugiej strony nie chce panikować. Tylko skoro tyle dzieci choruje i z dnia na dzień jest ich coraz mniej w szkole... Sama nie wiem, co myślicie ?

Danusia79
 760  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie grypa dziecko

Odpowiedzi

aniol
jesli ty siedzisz w domu to moze lepiej niech niech ona tez przeczeka ten czas w domu u nas w miescie zamkneli juz dwie duze szkoly niewiadomo co bedzie dalej ...ale to zalezy od ciebie i czy dziecko niebedzie miec zaleglosci w nauce ..sprawdz jaka jest sytuacja w jej szkole klasie i porozmawiaj z nauczycielka o swoich obawach.
Achcha
Mój starszy przyniósł ze szkoły chorobę i już wszyscy chorujemy ale z drugiej strony jak jej teraz nie puścisz tylko np. za tydzień to i tak nic nie zmieni - zawsze znajdzie się ktoś chory. Może zachoruje a może się uodporni.
JUSTYLKA
moje chodza na lekcje mimo że jest tam tylko 8 dzieci,bo reszta chora...skoro nic im nie jest to spokojnie
kasiafrack
Nie ma co panikowć. Jeśli dziecko jest zdrowe to powinno chodzić do szkoły. Jeśli ma zachorowac to i tak zachoruje. Można podawać profilaktycznie sprawdzone domowe leki uodparniające. Ja osobiście do wszystkiego co się je, jesli jest to wskazane dodaje czosnku, majeranku, soku z cytryny itd. Nawet wywary rosołowe gotuje z kikoma ząbkami czosnku. Bardzo polecam! Moje dzieciaczki jeśli już coś przytargają ze szkoły, przedzkola to wszelkie objawy przeziębienia mają łagody przebieg i szbko wacają do zdrowia. A najmłodszy 15 mc jak do tej pory /odpukać w nie malowne/ jest zdrów, choć moja najstrsza pociecha też ma katar. Dzieci muszą nabyć własnej odponości. Jeśli będziemy je izoloać, gdy nie ma ku temu przeciwskazać to nie zdobędą jej. Życzę mądrej decyzji. Pozdrawiam Kasia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.