Menu

Grypa żółątkowa

Hej.Mój 5 latek przechodzi właśnie grypę żółądkową.Czy jest chocby odrobina szansy, że moja 6 miesieczna córka się od niego nie zarazi?Pytam, bo w koncu wszyscy razem mieszkamy.Niby się do niej syn nie zbliża, ale jednak...A wogóle, to czy jeśli syn już wymotuje itd. to już mógł zdążyc zarazic siostrę, czy dopiero teraz zaraża? Odpowiedzcie na Waszym przykładzie,bo u nas pierwszy raz taka sytuacja, odkąd jest malutka...

mateuszowa
 400  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Grypa żółątkowa

Odpowiedzi

mateuszowa
sorki za "t" w wyrazie żółądkowa, w tytule pytania
Beki
U mnie było tak, że mój chrześniak wylądował w szpitalu. Jeździłam do niego codziennie, a kiedy tylko wracałam do domu od razu kierowałam się do łazienki pod prysznic, a wszystkie ubrania wrzucałam do pralki. Trwało to z tydzień. Po następnym już wolnym tygodniu (młody już był w domu) gdzieś o 16:00 zaczęły się u mnie wymioty. O 3/4 rano u mojej wówczas 3 letniej córki. Chorowałyśmy na szczęście tylko jeden dzień.
Więc.. najlepiej myj co chwila ręce, nie dotykaj twarzy swojej i dziecka, osobny ręcznik itp.
mateuszowa
No ja się staram malutką trzymac z daleka, ale syn może zarazic mnie a ja ją.Ile mój syn dni może zarażac? Pytała któraś mamusia kiedyś lekarkę? Ja jutro się chyba wybiorę...
niki30041988
Mnie zaraził wujek męża wiedząc, że jestem w zaawansowanej ciąży- 38 tydzień), z resztą co roku przywozi choróbska nie zważając, że w domu mieszkają małe dzieci i 81 letnia staruszka (jego matka) tak jest co roku na jesień i zimę. Zaraził mnie i moją wówczas 3 letnią córkę, ja źle zniosłam bo nie mogłam jeść ani nic pić, po wszystkim wymiotowałam i ostra biegunka, na szczęście trwało to tylko 2 dni.
sheryl
Tak jak koleżanka pisała, myć ręce po każdym kontakcie z zarażonym. Ciężko jednak tego uniknąć w jednej rodzinie. Dużo też zależy od organizmu, u nas w rodzinie każdy tego samego wirusa przechodził inaczej.

Pamiętam, że jak u nas w przedszkolu był rotawirus, to myłam ręce co 5 minut jak oszalała. ;) Mnie nie wzięło, ale męża tak - przyniosłam mu wirusa z pracy. Nie wiem więc czy mycie rąk mi pomogło czy moja własna odporność.

I jeszcze jedno. Jak tylko widzę tego typu wirusówkę w domu podaję probiotyk Enterol. Wzmacnia barierę w jelitach (buduje florę), a to chroni przed wirusami. Kiedyś brałam jak była taka wirusówka w domu i u mnie skończyło się tylko na przelewaniu w jelitach i lekkim bólu brzuchu.
sheryl
Taki wirusik to długo może siedzieć w organiźmie zarażonego (do 2 tygodni). A jak się już ktoś zarazi, to wirus ten wykluwa się do 5 dni.
U nas to przeważnie 1-3 dni jak jeden zbiera od drugiego.
karolincia
Jeżeli to jest wirusowe to faktycznie jest bardzo zaraźliwe
jola8443
u nas było tak mój młody złapał grypę żołądkową wymiotował itd.przeszła niestety na córkę ale ona nie wymiotowała tylko rozwolnienie miała.jest zarazliwa niestety.
mateuszowa
Ubiegłej nocy córka zwymiotowała kilka razy ale bardzo malutko.Dziś cały dzień było bez wymiotowania.Biegunki wogóle nie miała ani nie ma.Syn oprócz wczorajszych wymiotów (jednorazowych) i rozwolnienia dziś cały dzień nic mu się nie przytrafiło.
Czy to oznacza że to nie była jelitówka?
karolincia
Przy zwykłej niestrawności również występuje biegunka wymioty a synuś nawet goraczkował przy czymś takim, obserwuj maludy probiotyk nie zaszkodzi.
sheryl
Mogła to być jelitówka, jak najbardziej. Dwie osoby miały te same objawy w dłuższym odstępie czasu, więc pewnie wirus... A każdy organizm przechodzi tego samego wirusa po swojemu. Jeden wymiotuje kilka razy, drugi tylko raz, trzeci ma biegunkę, a czwartego tylko mdli.
jola8443
ja dodam,że mój młody wymiotował 3 razy tego samego dnia a na drugi dzień było ok.lekarka zaleciła probiotyk i lekko strawne posiłki.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.