Menu

gryzienie rączki czy to już ząbkowanie?

Kobitki mój mały ma 3 miesiące jutro a od dwóch dni gryzie rączkę tak bardzo łapczywie jak by mu miały wyjść zaraz ząbki . Nie wiem co robić bo smoczka nie chce butelki też nie i gryzie bardzo mocno przy tym się denerwuje i zaczyna płakać mogą mu tak wcześnie zacząć rosnąć ząbki ? ile miały wasze pociechy jak im wyrastały pierwsze ząbki ?

czekoladka22
 770  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie ząbkowanie-objawy ząbkowanie

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Moja miała 5,5 miesiaca jak pojawił sie pierwszy zębolek.
JumaPi
pierwsze ząbki mogą wyjść już od 4 miesiąca ( tak było w wypadku córci mojej koleżanki) a u mojego pierwszy ząbek wyszedł jak miał 8 miesięcy, a potem to już wszystkie na raz wychodziły(awve)
emikacpi
Mojemu chrześniakowi wyszedł pierwszy ząbek tydzień przed skończeniem 3 ms , wszyscy byliśmy w szoku , Mojemu małemu pierwszy wyszedł na 5,5 ms , starszemu na 6 ms a ślinili się i gryzli wszystko co było w zasięgu ich rąk i ust od 2 ,3 miesiąca życia wtedy zaczynałam smarować żelem dentinox który polecam :)
Pacholec
moj juz dwa miesiace pcha tak raczki i wszystko co ma pod reka jedyne co to przeswituja mu dwa na dole ale do wyjscia napewno troszke poczekamy
korek221
Mój Grześ tak miał...ślinił się z siłą wodospadu i gryzł łapki na potęgę a wszystko zaczęło się właśnie w wieku 3 miesięcy - kilka dni po 3 miesiącu był już pierwszy chrupałek(grins)
czekoladka22
dziękuję za odpowiedzi kobietki :]
renata29
Wszystkie dzieci w tym wieku się ślinią i pchają rączki do buzi.To nie jest objaw ząbkowania chociaż oczywiście niektórym dzieciom w tym wieku wychodzą już zęby.Mój starszy zaczął ząbkować w wieku 6 miesięcy a młodszy 7.
kaisaa4
jest to całkiem normalne. z reguły dzieci właśnie w 3 miesiącu życia zaczynają i pchać rączki do buzi i ślinić się nie miłosiernie jednak nie oznacza to że lada moment pojawi się ząbek. czasem bywa to szybko, czasem trwa nawet 3 miesiące i więcej. moje dziewczyny szybko ząbkowały,a synuś choć podobnie - wcześnie zaczął się ślinić i pchać wszystko do buzi to pierwszy ząbek pojawił mu się koło 9 miesięca :]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.