Menu

grzyby

jak suszycie grzyby?

kasiam146
 614  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

grzyby suszenie

Odpowiedzi

euphoria29
Kroję na małe kawałki i nawijam na sznurek.Wieszam w suchym i ciepłym miejscu
euphoria29
Nie na sznurek tylko na nitkę(grins)
korek221
a ja włączam piekarnik i suszarkę do grzybów(grins)(kciuki)
rozowa82
kroję na plasterki i na sito....
cytrynka
w suszarce do grzybów
Juli1303
w suszarce albo w piekarniku na najmniejszym gazie i uchylonych drzwiczkach
beatka7623
Nad palnikami rozwieszone na sznurkach lub w piekarniku
xkasiulax
Mamy suszarkę do grzybów......
xkasiulax
Susząc grzyby w domu, zawieś je nad źródłem ciepła w postaci sznurów. Przygotuj igłę z nitką i nawlekaj na nią kolejno plasterki grzybów. Kawałki grzybów powinny być luźno rozłożone, a sznurki niezbyt ciężkie. Rozwieś je i nakryj gazą. Tak przygotowane sznurki możesz także wystawić na działanie słońca.
amalka
W piekarniku (byle nie był mocno rozgrzany bo się spalą) lub nad kaloryferami- nanizane na nitki. Nie myję przed suszeniem a jedynie czyszczę bardzo dokładnie i sprawdzam czy nie ma "lokatorów". Nim użyję suszonych grzybków- namaczam w wodzie. Niektóre grzybki po ususzeniu można zmielić na proszek- fajny pomysł jeśli chcesz dodać smaczku grzybowego niegrzybowej potrawie (kciuki)
isiorek
dokładnie, mączka z grzybów jest świetna do zagęszczania sosów :) my mamy suszarkę, tzn dwie :D latem jak jest słońce to suszymy lekko a potem na słońce, mają intensywniejszy aromat wtedy
szocia23
na suszarke od prania zakladam firane kroje na male kawalki i wkladam na firane ok.1dzien na sloncu a pozniej do piekarnika nagrzanego na 3 dzien grzyby sa ususzone !!!!!
wiolunia
w piekarniku lub nad grzejnikiem nawleczone na niteczki
Andzia28
w piekarniku ,a jak lsoneczko jest za oknem to wystawiam na caly dzien na sloneczko na blaszcze i na swieze powietrze,potem wieczorkiem znow do piekarnika na chwilke
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.