Menu

grzyby dla dziecka

czy trzy letniemu dziecku można podawać pieczarki? Mi mama kiedys mowila, ze nie powinno sie grzybow dawac dzieciom, a zrobilam krem z pieczarek i moze by mala sprubowala cos

emma26
 459  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie grzyby pieczarki dziecko

Odpowiedzi

alinagj1o2
Moi mając 3 lata uwielbiali sosik z pieczarek .(glodna)
amalka
Oj tam, oj tam... Moje dziecię ma lat niemal sześć a grzyby jada pod każdą postacią już od co najmniej trzech. Uwielbia kanię, pieczone na blaszce rydze, duszone z cebulką opieńki, sos z borowików (i każdych innych), kozaki w pomidorach, gołąbki z ryżem i grzybami, krokiety, kulebiaki, "paszteciki", zupy... grzyby pod każdą postacią. Moi rodzice są zapalonymi grzybiarzami, sama te dary lasu jadłam od "gówniarza" i żyję? A no żyję (kciuki) Na Podkarpaciu (przynajmniej w moich stronach rodzinnych) dzieci wychowane są na grzybach i przetworach z przydomowych ogródków. Nasi rodzice dostawali mleko od krowy, pasztet na kanapce, czarną herbatę i jakimś cudem nie poumierali... Teraz stale zaostrzają te tabelki żywieniowe. Każdy robi po swojemu a moje zdanie jest, jakie jest (grins)

Co do pytania- na pierwszy raz podaj sam sos, bez grzybów. Następnym razem krem a później... według uznania.

Ps. Uprzedzam kolejne wypowiedzi- grzyby mają BARDZO DUŻO wartości odżywczych.
goskapolak
Jasne,że grzyby są zdrowe.Ale, jak twierdzą lekarze, wątroba dziecka dopiero w czwarty,piątym roku zycia jest gotowa by przyjąć tak cięzkostrawny produkt.Moja córką je od szóstego roku życia.Nie jestem lekarzem i z opiniami lekarzy nie będę dyskutować.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.