Menu

Grzyby - kiedy podawać je dzieciom?

Kiedyś słyszałam, że do 4-go roku życia nie powinno podawać się dzieciom pieczarek i innych grzybów, bo są zbyt ciężkostrawne dla takiego maluszka. Wiele moich koleżanek stosuje się do tej rady. Moja mama twierdzi, że odkąd skończyłam rok jadłam dosłownie wszystko na co miałam ochotę. Mojej siostry córka też jadła grzyby w wieku niecałych 2-óch lat i nic jej nie dolegało. Jaki jest Wasz stosunek do grzybów? Czy podajecie je swoim pociechom? Czy czekacie, aż skończą te 4 latka?

artanis
 1919  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie bóle brzucha grzyby dieta pieczarki ciężkostrawne

Odpowiedzi

justa
Szczerze powiem ja raczej unikałam grzybów w posiłakch mojego synka do mniej więcej 3 roku a potem zjadał czasami pieczarki. Akurat po nich nic złego mu nie było i myslę, że wystarczy je po prostu odpowiednio przygotować i tyle :)
PaniMisiowa
Jestem zdania, że jeśli dziecko chce spróbować to czemu nie dać mu tych grzybów? Oczywiście w minimalnej ilości na początek i poczekać na reakcję. Jeśli obędzie sie bólu brzuszka to super.
Marlena
Zuzia pierwszy raz spróbowała grzybów rok temu miała wtedy 2 latka. Był taki urodzaj grzybów, że non stop coś z nich robiłam a maż tylko znosił nowe dostawy z lasu. Akurat była zupa grzybowa, dziecko rwało się do talerza więc jej dałam. Zjadła dosłownie całą miseczkę tak jej smakowało. Nic jej nie było. Potem była próba sosu grzybowego z makaronem i w zasadzie od tamtej pory wcina grzyby kiedy tylko jest ku temu okazja. A że są ciężkostrawne to fakt - ale jak sobie żołądeczek z tym radzi to od czasu do czasu dlaczego nie?
paula80
Ale jak zaczniesz wprowadzać grzyby do diety maluszka to najlepiej małymi porcjami i obserwuj go potem. Ja np nie mogę jeść grzybów, siadają mi na żołądku za każdym razem, potem wymiotuje i strasznie się męczę. Za każdym razem kończyło się tak samo. Teraz kategorycznie unikam grzybów (chociaż bardzo lubię).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.