Menu

Gwałcił pasierbice

"12 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego (Lubuskie), którego prokuratura oskarżyła o gwałcenie małoletniej pasierbicy. Dramat dziewczyny trwał od 1997 roku.
Akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu mężczyźnie został skierowany do sądu - poinformowano w zielonogórskiej prokuraturze okręgowej.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, mężczyzna wielokrotnie przy użyciu przemocy fizycznej doprowadzał dziewczynę do obcowania płciowego. Mężczyzna został również oskarżony o znęcanie się fizyczne nad żoną i dziećmi. Początkowo nie przyznawał się do winy. W kolejnych etapach śledztwa zaczął składać zeznania i przyznawać się do stawianych mu zarzutów. Przez lata zastraszana rodzina 44-latka nie informowała organów ścigania o tragedii. W tym roku zdecydowała się złożyć odpowiednie zawiadomienie.

Ze względu na dobro pokrzywdzonych prokuratura nie informuje o szczegółach sprawy."
(www.wiadomosci.onet.pl)

Zastanawia mnie, dlaczego rodzina nie reagowała, dlaczego matka nie reagowała skoro doskonale wiedziała co się dzieje w jej domu? Jak myślicie, co skłania takie kobiety do milczenia, gdy w gre wchodzi życie ich dzieci?

PaniZakrecona
 644  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

przemoc milczenie przyzwolenie gwałt pasierbica matka

Odpowiedzi

Edit
Dokładnie człowiek żyjący normalnie nie jest w stanie zrozumieć takich dewiacji. No ja za chiny nie mogę pojąć jak można się zachowywać tak jak ten ojczym albo ta matka.
PaniZakrecona
Ja sobie nie wyobrażam spokojnie patrzeć jak mój mąż gwałci moją córkę....
kasia13_archiwum
Tez mi sie wydaje, ze kobieta (matka) musiala nalezec do osob, ktore bardzo trudno biora odpowiedzialnosc w swoje rece. Takie osoby jest latwo zastraszyc i sobie podporzadkowac...
A jak wiemy, strach potrafi paralizowac, jesli sie jemu ulegnie...
Mi samej nie miesci sie w glowie, jak mozna zyc w domu z czlowiekiem, ktory gwalci moje dziecko i jeszcze o tym nie wiedziec, badz wiedziec i nic nie robic?
Ale ja jestem raczej takim typem, ze nie dam sobie krzywdy zrobic, a jakby kto moje dzieci ruszyl, to bym rozszarpala... ale to naprawde...

Jednak nie wiemy tak naprawde co siedzialo w glowie tej kobiety...
Myslie, ze i ona potrzebowalaby fachowej pomocy specjalisty...

Ale jak sie takie rzeczy czyta to normalnie wlos sie na glowie jerzy... Szok...
kasia13_archiwum
Choc przyznam, ze w mniejszych spolecznosciach ludzie bardziej sa zainteresowani soba, a czym wieksze miasto, tym wieksza izolacja miedzyludzka...
kasia13_archiwum
Dokladnie... Gosiu... :) Rowniez anonimowosc...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.