Menu

hej kochane, moje dziecko podnosi rękę na innych

Dziewczyny mam taką sytuację, że moja 2 i pół latka podnosi rękę na innych , a i potrafi uderzyć, wiadomo lekko, ale mimo wszystko uderza. Wiem że dziecko nie jest jeszcze do konca świadome tego, że to jest złe, ale ja nie wiem skąd u niej się bierze takie zachowanie. Byliśmy na przykład na obiedzie u rodziny w niedziele, były siostry, być może Basia nie umiała się odnaleźć w tej sytuacji, ale w jednym momencie szła od jednej osoby do drugiej i uderzeła to w rękę to w nogę, co myślicie o tej sytuacji?

Asiek30
 280  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziecko bije

Odpowiedzi

koza54
Dziecko nie jest świadome do końca tego, że robi komuś krzywdę czy sprawia ból i jak na takie zachowanie nie ma reakcji z drugiej strony tzn stanowczego upomnienia, tłumaczenia itd to dziecko będzie sobie na takie coś pozwalać dalej. Ona może to odbierać jako zabawę ale rozmowa z dzieckiem i tłumaczenie zawsze przynoszą efekty.
meg1601
Moim zdaniem 2,5 letnie dziecko może wiedzieć co jest dobre a co złe, tylko my dorośli musimy zwracać uwagę na każde zachowanie dziecka i tłumaczyć, tłumaczyć a jak tłumaczenie nie pomaga to myślę, że dwie minuty w wyznaczonym miejscu odosobnienia pomogą utrwalić tą wiedzę. Poza tym konsekwancja i nie odpuszczanie, reagowanie na KAŻDE nieakceptowalne przez rodziców zachowanie.
amalka
Pomyślałam to co napisała @Geodzia
Asiek30
Geodonna23 napisała:
Chciała zwrócić na siebie uwagę?

Też tak sobie to tłumaczyłam, że powiedzmy zrobiło się skupisko ludzi i chciała zwrócić na siebie uwagę...
kama86
Dziecko 2,5letnie jest juz swiadome swoich czynow.Dskonale zdaje sobie sprawe z tego co robi.Potrafi tez odroznic co robi dobrze a co zle.Trzeba jej tlumaczyc ze tak nie wolno.
Chciala zwrocic na siebie i jej sie udalo.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.