Menu

hej pytanko do was

od jakiego wieku dzieciaki mogą pić ten szampan pikolo?

postrzelonanama
 367  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie szampan pikolo

Odpowiedzi

flame123
Pewnie od małego.

Nie popieram częstowania dzieci pseudoszampanami itp.
Dziecko odbiera to tak, że picie alkoholu jest dobre, że jest symbolem jakiegoś święta.
flame123
Troche bez sensu napisałam, ale chyba wiadomo o co mi chodzi :)
kama86
Wolałabym kupic sok ..
Popieram slowa@ flame123(prezent)
amalka
A my kupiliśmy Picolo bo to jedyny "alkohol" jaki pijam ja (grins)

Jeśli dziecko nie widuje rodziców pijących alkohol (szampana to już w ogóle) nie będzie utożsamiało Picola z owym. Raczej z... napojem musującym, podawanym "z okazyji".
flame123
Skoro to tylko oranżada, to można kupić w zwyjłej butelce. Wystrzał może mieć jeszcze lepszy.

PS
Do szampana proponuję gumy - papierosy.
amalka
Większość dzieci widuje w koszyku zakupowym lub już w mieszkaniu różne "napoje wyskokowe", wiele z Was popija sobie piwko czy winko a nawet drinka w obecności dzieci (co doskonale pamiętam z odpowiedzi na pytania o alkohol podczas imprez z udziałem dzieci) pamiętam też, jak jedna z mam mi WSPÓŁCZUŁA, że nigdy nie byłam pijana (wow) Wielu malców widziało podpitych/ "nawalonych" rodziców... Ale to takie niewinne przecież...

Krzysio wypija Piccolo w Sylwestra, mając świadomość, iż jest to oranżada.

Co do gumy w kształcie papierosa- nie kupiłabym, co nie znaczy wcale, że Krzysio palaczy na ulicy nie widuje i że wraz z kuzynką nie "palił" słonych paluszków. Oczywiście była stosowna pogadanka i zabawa się nie powtórzyła.

Śmichy- chichy na imprezach/ weselach, widziane przez dzieci u pijącego towarzystwa to dopiero propagowanie alkoholu. Przecież bez owego NIE MA zabawy (kciuki)

Ciekawa też jestem, ile z Was wypije PRAWDZIWEGO szampana czy innego DRINKA podczas Sylwestra a dziecię będzie tego świadkiem (grins)
amalka
@Asafi podobnież ja (grins) Do tego SIĘ MARNUJĘ, bo prawa jazdy nie posiadam i mój mąż (wcale nieubolewający z tego powodu) nie może się "napić" na imprezach (krejzolka)
amalka
Acha! Jako dziecko częęęsto Piccolo piłam. Alkoholik ze mnie, że hoho (kciuki)
flame123
Ja też nie piję i faktycznie - muszę powiedzieć, że nie jestem zbyt często zapraszana. Szczerze mówiąc - mam to gdzieś, bo mam lepsze rzeczy do roboty niż podziwianie nawalonych czterdziestolatków (na trzeźwo ten odbiór jest dużo bardziej dotkliwy).
Bestyjka
A ja piję alkohol czasem i to przy dziecku ale jestem złą matką (kciuki)
Oczywiście nigdy mnie dziecko pijanej nie widziało i nie zobaczy bo piję dla smaku w domu (czasem lampka wina lub 1 piwo) a na imprezy z piciem dziecka bym nie wzięła ale niektórzy tu przesadzają. Jak od małego uczy się dziecko, że alkohol jest bee i to zło to zobaczycie jak szybko się Wam upije z czystej ciekawości. Nie mówię, że macie dzieciom piwo kupować ale głupie pikolo? Każdy robi jak uważa ale czasem mam wrażenie, że napoje typu pikolo to zło, podczas gdy fryty z maka czy batoniki są super i dziecko jada je codziennie.
goskapolak
Postrzelona- nie mam pojęcia od jakiego wieku.Moja córka próbowała to jak miała jakies pięć lat.Nie przepada za gazowanymi napojami więc nie kupuję.Ale kiedy jest na urodzinach u znajomych dzieci pija.
U mnie w domu ja pijam wino w niedzielę na przykład bo wtedy raczej nigdzie nie jadę autem.Mój mąż jest niepijącym alkoholikiem.
Alkohol traktuję jak inni deser z lodami na przykład.Czyli piję nie codziennie i nie całą butelkę

A jak, flame,dziecko ma odbierać picie lampki lub dwóch wina w domu? Jako coś złego? A może pić codziennie,żeby dziecko odebrało to jako normę a nie jako specjalną okazję?

flame123 napisała:
Troche bez sensu napisałam, ale chyba wiadomo o co mi chodzi :)
Nawet bardzo bez sensu:)
flame123
@goskacośtam, alfo i omego tego portalu. Dałaś głos. Amen
goskapolak
flame123 napisała:
@goskacośtam, alfo i omego tego portalu. Dałaś głos. Amen
Flame ileśtam- rzeczywiście- pierdolnęłaś taką teoryjkę,że tylko Twoje słowa zacytowane przeze mnie są w stanie ją poprzeć(mruga)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.