Menu

Herbatka uspokajająca Hipp

czy któraś z mam podawała tą herbatkę swoim dzieciom? moja mama mi mówi, że nie powinnam jej dawać, bo melisa to raczej jest dla dorosłych i że pita codziennie może się źle odbić na dziecku - niestety innego logicznego wytłumaczenia mi moja szanowna mamusia nie podała, więc myślę, że sobie to po prostu ubzdurała skoro nie ma argumentów, ale zapytać nie zaszkodzi.

dudka
 4833  5

Odpowiedzi

maxima
Skoro jest ona przeznaczona dla dzieci to na pewno nie zaszkodzi. Przecież to nie jest taka melisa jaką my pijemy - zaparzone liście tylko specjalnie przygotowana herbatka dla maluszków. Jeśli Twoja córeczka ją lubi to możesz ją podawać. Ja też podaję czasami, ale zdecydowanie bardziej wolą z kopru włoskiego.
Akoo
No ja nie podawałam
lilique
Ja podawałam tą herbatkę jak Leonek miał problemy z jakimś wstrętnym wyrzynającym się ząbkiem :) Herbatki te są pomyślane dla dzieci więc jak mówi maxima nie zaszkodzą.

Dla niemowląt od 1. tygodnia
Herbatka z kopru włoskiego
Herbatka rumiankowa
Dla niemowląt po 1. miesiącu
Herbatka uspokajająca
Herbatka na przeziębienie
Herbatka ułatwiająca trawienie

Pozatym melisa jest nawet w kaszce smaczny sen bobovity, którą podaje się codziennie.
kasia13_archiwum
Jezeli jest to herbatka w torebce do zaparzania, no to nie mialabym oporow.
Jednak nie kazda herbatka Hippa czy innej firmy przeznaczona dla niemowlat czy dzieci naprawde jest zdrowa. Jest duzo takich, ktore zawieraja cukier lub substancje podobne i nie sa np dobre dla zabkow. Np. na herbatki rozpuszczalne bym uwazala, bo wlasnie one maja (czesto) mnostwo substancji slodzacych.
artanis
@dudka: myślę, że nie powinnaś sobie brać wielu rad mamy do serca, kiedyś uważano, że najlepszym sposobem na uspokojenie dziecka jest podanie mu do ssania cukru.
Wydaje mi się, że jeśli będziesz jej używała zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, nie wierzę aby mogły zaszkodzić.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.