Menu

Hipoterapia

Czy ktoś z Was robił/robiła może kurs z hipoterapii? Chciałabym dowiedzieć się o konkretne ćwiczenia jakie można wykonywać z dzieckiem jeżdżąc na koniu.Macie jakieś informacje?(kwiatek)

jagoda30
 522  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko hipoterapia

Odpowiedzi

amalka
Podjedź do ośrodka zajmującego się hipoterapią i popytaj. Do dyspozycji masz również poradniki. Świetny pomysł. Hipoterapia sprawia cuda. Nie rób jednak nic na własną rękę. Terapia winna być odpowiednio dobrana i dopasowana do konkretnego "pacjenta".

Na mnie kojąco działa nawet widok konia. Obcowanie z tym zwierzęciem to uczucie wręcz magiczne. Nawet obolała dooopa nie jest w stanie powstrzymać przed kolejnym galopem (grins)
jagoda30
Właśnie w niedzielę wybieramy się do takiej stadniny,mamy zamiar trochę podpatrzeć w miarę możliwości.Zuzia jeździ na koniu z instruktorem jazdy,ale facet nie ma kursu z hipoterapii,żadnych wygibasów nie robimy,ale chcemy dowiedzieć się ciut więcej o ćwiczeniach.Same zajęcie hipo są strasznie drogie,a do tego do ośrodka mamy kawał drogi.
oli28
Zgadzam się nic nie rób na własną rękę.Zajęcia z hipoterapii powinny być dobrane przez lekarza i rehabilitanta jeżeli dziecko takiego posiada.Ćwiczeń jest naprawdę dużo,ale nie każde ćwiczenie pasuje do dziecka wszystko zależy od schorzenia,choroby dziecka czy dorosłego.
Miałam praktyki z hipoterapii i wiem,że działa cuda
amalka
@Jagoda a próbowałaś poszukać terapeuty prywatnie? Daj ogłoszenie, określ stawkę, opisz pokrótce przypadek i sytuację. Masa jest bezrobotnych absolwentów lub osób z doświadczeniem. Może ktoś się zgłosi.
oli28
@amalka trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć człowieka z ludzkim odruchem serca,a niestety stawki są dość spore
amalka
Wiem Oluś. Dlatego napisałam "może"... Próbować zawsze warto.
oli28
ale z tego co się orientuje hipoterapia jest refundowana przez NFZ
oli28
Pewnie że warto wywalają Cię jednymi drzwiami wchodzisz oknem:)
amalka
(kciuki)
jagoda30
Takich rehabilitantów jest cała masa,rzecz w tym,że nie każdy ma hipo i w ogóle boję,się żeby ktoś nie zrobił więcej szkody,niż pożytku.
@amalka terapeutów mamy w ośrodku,do którego należy Zuzia,ale nie ma tam hiopeterapii,do facetki "z papierami" z hipo mamy jakieś 50km w jedną stronę(krejzolka).
Jest to refundowane przez nfz,dzisiaj się dowiadywałam.10 zabiegów (2 tyg) po jakieś 20-25 min,a dojazd godzinę w jedną stronę,nie dam rady codziennie.
U nas konia mamy przez płot.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.