Menu

Histeria

Wczoraj zdarzyła mi się taka sytuacja. Byłam z córka na placu zabaw. Po pewnym czasie zaczęła wyrywać innej dziewczynce wiaderko, że ona je chce. No to "rozdzieliłam" dziewczynki. Wytłumaczyłam, że nie może zabierać innym dzieciom zabawek. I zaczęła sie histeria, ryk, płacz i tak bez końca. Zabrałam ją do domu. Ale w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłam. Jak zachować się w takiej sytuacji, wziąść dziecko do domu czy poczekać na placu zabaw, aż sie uspokoi i wypłacze. Przy okazji dodam, że widownia była spora. Pomóżcie. Co zrobić jakby taka sytuacja pojawiła się znowu?

carla1978
 669  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie plac zabaw płacz histeria

Odpowiedzi

PaniMisiowa
:) Spokojnie, to się często zdarza na placu zabaw. Sama to przerabiałam i jako widz i jako mama uspokajająca histeryka ;) Uważam, że dobrze zrobiłaś, upominałaś córeczkę a ona nie zareagowała.. zrobiłabym podobnie. Po jakimś czasie takie sytuacje będą się pojawiać co raz rzadziej aż w końcu przestaną mieć miejsce.
kasinka28
Dobrze zrobiłaś - nie przejmuj się wzrokiem innych - każda mama na pewno była w takiej sytuacji i nie jedna pewnie dała klapsa co dopiero budziło emocje "obserwujących". Rób jak Ci serce dyktuje - w końcu każda mama wie co jest najlepsze i najwłaściwsze dla JEJ dziecka!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.