Menu

hmm czy to głupi pomysł. ciekawa jestem waszych opini na ten temat

hmm co myślicie na temat zajeć w szkole które polegają na nauce logicznego myślenia, tzn zajęcia prowadzone sa w klasach 1-5 i polegają na zabawach z cyklu przestawianie zapałek, patyczków zeby powstało określone rownanie, szukanie brakujących elementów, dopasowywanie wycinków, brakujących figur jakoś powiązanych ze sobą, szukanie skojarzeń, powiązań. ogolnie zadania na pobudzenie myślenia i zachęcenia do kombinowania a nie pojscia po najłatwiejszej lini oporu. wszystkie zadania dopasowane by były do wieku uczniów i poziom stopniowo wzrasta. taka nauka na wesoło. jak myślicie miało by sens wogole takie coś??? jak tak spojrze na to jak uczą w szkołach to wogole nie zajmują się nauką logicznego myślenia. a jak już to w bardzo niewielkim stopniu. a może się myle. nie wiem. dlatego pytam Was co o tym sądzicie??(awve)(awve).

czy ma to sens???

Milki
 809  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Szkoła i Kształcenie nauka logiczne myślenie dziecko

Odpowiedzi

marthakd
moim zdaniem ma sens:)
izkalepszy
myślę że to ma sens lecz nauką samodzielnego "kombinowania"powinni zająć się rodzice a szkoła powinna raczej przekazywać konkretną wiedzę.
Magdzik
Ja też uważam, że od takich zabaw są rodzice. Szkoła ma uczyć to, co powinna, ewentualnie jakieś dodatkowe zajęcia tego typu.
ADAMSKA98
j.w dzieci pobudzaja wyobraznie
Magdzik
tego* co powinna - powinno być(awve)
Milki
hmm ale mi właśnie chodzi zeby takie coś było w formie dodatkowych zajęć.(kwiatek)
krasna1
moja córka ma w szkole zajęcia z pamięci i chwalę je sobie
Milki
@krasna1 a jak wyglądają takie zajęcia u córci w szkole???(kwiatek)(kwiatek)
monka21m
pedagog szkolny czesto organizuje takie zajecia, uwazam ze to fajny pomysl, uczy myslenia, kojarzenia, rozwija wyoraxnie
Milki
dziękuje za opinie (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
daryjka87poznan
Jak najbardziej jestem za.
dodiderek
zacznijmy od tego że masa ludzi ma problemy z matematyką, która w rzeczywistości wymaga od ucznia znajomości wzorów i przede wszystkim logicznego myślenia!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.