Menu

homoseksualizm i rozmowy na ten temat

rozmawiacie z dziecmi na ten temat, kiedy zaczełyście? ile dziecko miało lat wtedy?

ivka
 358  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Opieka nad dzieckiem homoseksualizm

Odpowiedzi

flame123
Nie ma jakichś celowych rozmów. Zosia ma 11 lat. Wie, że tacy ludzie istnieją i należy ich szanować. Póki co, jest w takim wieku, że peszą Ją rozmowy o seksualności człowieka, więc sama nie zaczynam. Wie, że może zapytać o wszystko.
Bestyjka
Mój syn ma dopiero 3l wiec sporo przede mną. Myślę, że nie trzeba zaczynać takich rozmów (chyba, że dziecko zacznie) wystarczy, że dziecko jest nauczone tolerować i szanować każdą odmienność.
Panterka
Mam w pracy kolegę homoseksualnego, Julka go poznała w wieku 5lat. Wie, że jest gejem (wyjaśniłam jej znaczenie tego słowa), że ma chłopaka. Z resztą Julka bardzo go lubi. Uczę ją tolerancji i szacunku, rozmawiam z nią o tym, że każdy człowiek jest inny. Że nie ważne jest to czy ktoś ma chłopaka/dziewczynę, jest ciemnoskóry, nie ma nogi/ręki, jest wierzący lub nie. Mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie z jej strony żadnych przejawów agresji wobec "innych" niż ona...
Bestyjka
Panterka, nie będzie bo takie rzeczy się z domu wynosi.
flame123
Ja staram się nie tłumaczyć zbytnio. Kiedy czasem, któreś dziecko napomknie coś o tym, że panie, czy tam panowie się całują itp., to ja mówię: i co z tego? Przecież nie tłumaczę im zachowania par hetero, więc dlaczego mam homo?
krasna1
odpowiadam na pytania jakie zadaje moje starsze dziecko i to jej wystarcza aby zaspokoić ciekawość,
amalka
Krzysio jeszcze nie pytał. Odpowiem tak jak podpowiadają mi serce i rozum. Szczepię u dziecięcia tolerancję
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.