Menu

I jak tu nie być zgorszonym.....?

Dziewczyny.... normalnie ręce opadają....

Byłam w tamten weekend na basenie z córcią, basen odkryty. W porze obiadowej stoję w kolejce do kasy aby coś zamówić. Kolejka bardzo dłuuuuga... A za mną 2 panów z Polski. Co ja się w te 30 minut nasłuchałam... Pan starszy (użyję tego zwrotu, choć wcale nie uważam 50 latków za starych ludzi, broń Boże ) pouczał młodszego towarzysza, a raczej młodzieńca. Przy czym na 10 wypowiedzianych słów - aż 5 to były przekleństwa albo wyzwiska.
Otóż, z kobietami to trzeba konkretnie... Jak się chce młodzieniec tutaj w Niemczech dorobić, to musi od razu konkretnie do sprawy podejść. Czyli: zaliczać *stare babki* kiedy się da, jak się da i ile razy się da i tylko i wyłącznie za PIENIĄDZE. Cytuję Pana starszego: Jesteś młody, to sobie starą prukwę zagadaj, od razu na dzień dobry powiedz ze bierzesz 200 euro za numerek, a jak chce coś więcej, to dodatkowa stówa. Bo słuchaj, dorobić się trzeba, ja to już za stary jestem (zapomniał dodać: obleśny i zaniedbany ) i w moim wieku to ja się tylko za 16 i 17 latkami rozglądam. Ale jak młody byłem to te stare baby to w kolejce do mnie stały, a jak nie to tylko patrzyłem która ile pieniędzy i na co wydaje i brałem się za taką od razu. Mieszkałem raz u jednej, raz u drugiej, miałem wszystko co chciałem. Co tam... W Polsce MOJA (miał na myśli żonę!!!) była, i jak się przyjeżdżało to się używało, a to co tutaj w Niemczech się działo to tutaj zostawało. I myślisz, że co? Źle mi było? Chłopie, jak robota była to była a jak nie to i tak się zarabiało i do domu wysyłało. Miałem wszystko sfinansowane, prawo jazdy, auto i nie jedna rzecz... O patrz na ta starszą... widzisz... idź zagadaj, wystarczy że się uśmiechniesz, parę słów i już jest Twoja i zapłaci za co tylko chcesz... Korzystaj póki jesteś młody, co Ci szkodzi. Moja w Polsce... to ja się teraz za młodymi rozglądam, bo w moim wieku to te stare to się już nie liczą, z młodymi jest co robić...
Młodzieniec przytakiwał (o zgrozo!!!) i jak ta ślepa kura za przeproszeniem patrzył tam gdzie starszy Pan go pokierował. Wydawało się że ta przemowa do niego docierała i się nawet nad tym zastanawiał.

Ja dosłownie myślałam, że tam pawia puszcze z obrzydzenia, we mnie w środku się aż gotowało, bo nie mogłam przetrawić słów Pana starszego, ale że wstyd mi było za nich obojga... jak tymi paluchami i spojrzeniami kierowali się to na starsze Panie, to na nastolatki to postanowiłam, za wszelka cenę siedzieć cicho i nawet słówka po polsku nie pisnąć. Już nie wspominając jakie bzdety i za przeproszeniem gu....niane porady starszy Pan próbował młodemu chłopakowi wpoić i jako realne i standardowe postępowanie Polaków w Niemczech przedstawić!!!


A dziś co.. idę sobie na ten właśnie basen. Obok na kocyku rozsiada się polska rodzina z córeczką. Byłam może minutę w pobliżu, dziecko błaga ze chce iść do wody, rodzice - zero reakcji, tylko *czekaj, zaraz*. Wzięłam co miałam wziąć, do mojej córci pobiegłam. Potem siostrzeniec po coś poszedł i mówi że rodzice dziecka nadal do wody nie wzięli i dziecko nadal prosi. Tatuś piwko pije. Mama dziewczynki zirytowana grozi, że ją sama zostawi i pójdzie sobie.
Po jakiejś godzinie zabawy w piaskownicy przychodzimy na nasz koc, a tam co? Polskiej rodziny już nie było... Ale za to na trawie ZOSTAWIONY (chyba aby podkreślić ich kulturę osobistą i szacunek dla innych ludzi którzy odwiedzają basen i obok siedzą ) ZUŻYTY PAMPERS I PUSTA BUTELKA PO PIWIE!!!! Ręce opadają... Brak słów...

SZOK, SZOK i jeszcze raz SZOK...

Anulkaa
 679  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Partnerstwo i Rodzina rodacy

Odpowiedzi

Beki
Ah Ci Polacy za granicą, nic tylko wstyd. A Ty taka kulturalna, światowa, obyta, już prawie nie Polka.. bo wstyd się przyznać..
Sorry, ale takie pieprzenie bardzo, ale to bardzo mnie irytuje. Obsmarowałaś ludzi i to na forum.
Anulkaa
Beki idealna nie jestem i doskonale to wiem. (kwiatek)(kwiatek)

Dla ścisłości, obyta też za bardzo nie jestem, bo doświadczenie mam tylko w mieszkaniu w Niemczech. I takowe opisuję.

Jak ktoś pyta skąd pochodzę , to odpowiadam: z Polski. I zapewniam Cię, że Polką do końca mojego życia zostanę.

No widzisz, a mnie irytuje dlaczego ktoś kto tu mieszka tyle czasu i mógłby młodemu przyjezdnemu pomóc i pokazać jak można tutaj uczciwie podjąć prace i zainwestować w siebie (szkolenia, nauka języka, awans itd) opowiada takie farmazony i pokazuje że tutaj można na kombinowaniu i robieniu z siebie za przeproszeniem *chłopca na utrzymanie* czegoś się dorobić. Jest to aż przykre.

Nie rozumiem tego po prostu i takiego zachowania nie popieram.

Jest to , jak zauważyłaś forum i z tego co ja tutaj zauważyłam, forumowiczki poruszają i opisują wszelkiego rodzaju zagadnienie i przemyślenia i po to właśnie to forum jest.


Napisałaś: *Obsmarowałaś ludzi i to na forum. * - chciałam tylko skromnie zauważyć, że Ty swoja odpowiedzią obsmarowałaś też mnie. Również okazując irytacje moja osobą. Nie znając mnie osobiście, a Tylko znając treść tego co napisałam.
Aż nasuwa się stwierdzenie : *witaj w klubie*

(pokoj)(pokoj)(pokoj)
Beki
Tia.. ale ja Ci to napisałam tak, żebyś przeczytała, a nie "za plecami".
niki30041988
Beki nie przesadzaj mój brat jak tylko skończył 19ście lat wyjechał za granicę, dokładniej do Anglii i dziś mając 28 lat nie zawsze przyznaje się, że jest polakiem, bo jest mu wstyd, bo Anglicy opinie o Polakach mają nie zbyt ciekawą. I taka jest prawda, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, a jednak nie które osoby swoim zachowaniem przykleiły nam łatkę, pijaków i awanturników.
goskapolak
Bydło trafia się w każdej społeczności i w każdym narodzie.Rozumiem,że Ciebie ubodło to,że tak zachowywali się Twoi pobratymcy.I wcale się temu nie dziwię.Jak widzę czasem Polaków spędzających wakacje za granicą to udaję,że nie jestem Polką bo zwyczajnie mi wstyd.
To,że ktoś jest burakiem czy brudasem i zmusza innych do wysłuchiwania jego opinii lub wąchania jego śmieci w miejscach publicznych- przeznaczonych dla wszystkich nie jest obsmarowywaniem,To trzeba wytykać i trzeba piętnować.
Nie jestem taką dyplomatką jak Ty i pana udzielajacego cennych rad nagrałabym komórką a następnie filmik wrzuciła do sieci.Chyba jest dumny ze swoich poglądów? To niech się świat o nich dowie(kciuki)
A rodzinkę zostawiającą syf przyłapałabym i oddała im to co "zgubili" z głośnym komentarzem.
Iwona1977
Anulka sa osoby ktore mysla ze zablysna swym komentarzem bo w temacie nie maja nic konkretnego do powiedzenia ...poza uszczypliwoscia ktorej jak mysla inni przyklasna ... prawda jest taka ze o Polakach opinia sie juz dawno wyrobila nawet we wlasnym kraju smieci zostawiaja gdzie popadnie a co dopiero zagranica ...zero kultury
Iwona1977
Anulka sa osoby ktore mysla ze zablysna swym komentarzem bo w temacie nie maja nic konkretnego do powiedzenia ...poza uszczypliwoscia ktorej jak mysla inni przyklasna ... prawda jest taka ze o Polakach opinia sie juz dawno wyrobila nawet we wlasnym kraju smieci zostawiaja gdzie popadnie a co dopiero zagranica ...zero kultury
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.