Menu

Idzie rak nieborak

Czy wasze dzieci raczkowały czy też ominęły zupełnie ten etap? W jakim wieku nastąpił ten długo wyczekiwany moment, w którym Twojej pociechy zaczęło być wszędzie pełno? Opowiedzcie jak to było w przypadku waszych maluchów.

Ania
 1132  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta 1-3 lat dziecko raczkowanie

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Moja dosc pozno bo dopiero po 10 miesiacu.
jolla30
koło ósmego mc zaczoł pełzac,takie czołganie przez pełzanie było,a potem gdzies koło 9 mc raczkował a jak miał jedenascie mc zaczoł chodzic.
margolcia85
moje dziecię nie raczkowało, znazy raczkowało ale dopiero po ty jak się nauczył chodzić a nastąpiło to dokladnie 21. 01 2008 - a roczke kończył 22. 04 tegoż roku :) więc nie mial skonczonych 9 m-cy :)
piasekpustyni
mój Szkrab raczkuje odkąd miał 8,5 miesiąca, dziś kończy 11 miesięcy i dalej śmiga jak mały motorek, On nie raczkuje tylko biega na czworaka, oczywiście przy meblach chodzi, ale sam boi się zaryzykować.
karolcia514
młoda wcale nie raczkowała od razu poszła na nogi :)
Kordelia
Moi chłopcy raczkowali tak ok. 8 miesiąca :)
mamaMaksa
synek nie raczkował biegał na czworaka na 10 mies chodził
sheryl
Mój zaczął raczkować jak miał 6,5 miesiąca.
madusia
moj zaczal raczkowac kolo 6-7 miesiaca
emiliab
Mój synek zaczął raczkować około 9-10 miesiąca. Trwało to bardzo krótko, bo zaraz kazał się oprowadzać za rączki. Wcześniej czołgał się lub turlał.
rosolzkury
raczkował, raczkował. Śmigał jak messerschmitt. Jakoś tak między 8 a 11 miesiącem życia. Później zaczął chodzić przy meblach i mając rok i 2 dni poooooszedł.
mila97
Moja córeczka nie raczkowała, tylko przesuwała się na pupie odpychając się nóżkami, więc wędrowała do ryłu i to był prawdziwy raczek :D
PatrycjaM
syn raczkował ok.9 miesiąca. Nie raz był szybszy niż na nogach. HA!HA! opanował ten etap do perfekcji. Nawet jak juz umiał chodzic to czasami wolał raczkowac bo mu było szybciej. Zobaczymy jak bedzie z córką jutro kończy 4miesiace.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.