Menu

IgE niezależne (testy z krwi).

Witam.
Czy ktoś miał zlecone tzw.panel pediatryczny IgE alergenowa specyficzne z krwi.Chodzi mi o cenę i co z tych testów wychodzi?Lekarz jakoś słabo nam wyjaśnił na ostatniej wizycie.Zastanawiam się czy je robić, bo nie są refundowane z NFZ.Wcześniej robiliśmy testy jak młody skończył 3 latka i nic.Leki ustawione na astmę pomagają.Dlatego może ktoś miał zlecone te testy i mi doradzi.

Iwet28
 567  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie ige astma testy alergia

Odpowiedzi

piasekpustyni
Nam alergolog powiedziała że jak Boguś skończy 3 lata, trzeba zrobić testy na alergię "drapane" na ręce, bezpłatne. Swoją drogą nie wyobrażam sobie żeby dał się dotknąć. No albo z krwi, ale te są płatne 120 zł. Nie wiem czy o to samo Ci chodzi.
beatris23
Ja robilam to dziecku swojemu,to są testy z krwi w których wychodzi "sklonność dziecka do alergii".Nie pamietam norm,ale jeśli wynik przekroczy jakąś tam cyfrę to wtedy dzicko ma lub nie ma sklonności.U nas wyszła lekka sklonność do alergii(maly mial wtedy ok 3 lat)Kazali z testami skornymi czekac do ukończenia 4 roku zycia.Zrobilismy test skórne jesienią i co???Nic nie wyszlo a co roku o tej samej porze ma typowo alergiczne objawy ;//
Nena
ige specyficzne jest pod katem konkretnego alergenu a nie tylko "sklonnosci" do alergii. mialam robione osobiscie. testy z krwi sa bardziej dokladne niz testy skorne. oczywiscie nie ma mozliwosci by zrobili testy dla wszystkich alergenow wiec lekarz decyduje pod jakim katem maja badac. wysoki poziom wskazuje ze reakcja alergiczna moze wystapic,ale wcale nie musi.:
Podwyższenie poziomu specyficznych IgE powyżej 1 klasy świadczy jedynie o istniejącym potencjalnym uczuleniu organizmu na dany alergen. Powinno to być potwierdzone próbą eliminacji i prowokacji z obserwacją objawów klinicznych. Należy również pamiętać, że niektóre pokarmy zyskują zdolność alergizacji dopiero w trakcie procesu trawienia- wynik IgE przeciwko "całemu" antygenowi będzie ujemny, ponieważ alergię powoduje jego mały fragment, powstający po strawieniu przez enzymy w świetle przewodu pokarmowego.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.