Menu

ile ... ?

Mam zapytanie do Was Kochane Mamy , jestem ciekawa i nie wiem ile 3 miesieczne dziecko karmione butelka powinno byc przepajane woda , herbatka ???? Dodam ze moj maluszek ....no maluszek :) ma 7 kg ( tyle wiedzialam 3 tyg temu ze ma ) przy wzroscie 65 pije max dziennie 400 ml czyli 4 razy po 100 ml herbatki i wode razem. To dobrze dla teakiego malucha?

martus1988
 666  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

monique25
bardzo duzo pije ten twoj maluch mój nie chciał do 6 miesiaca wogóle nic pic poza mlekiem(smutna) a teraz jak ma rok to wypija ok 200 ml soczku dziennie
martus1988
nie nie tu nie chodzi o głód bo jak jest głodny to wogole nie wypije herbatki , chcialam sie dowiedziec po prostu . bo przeczytalam pewna chyba glupote ....... ale mniejsza z tym :)))
martus1988
MASZ RACJE , TYLKO BYLAM CIEKAWA JAK WY DAWALISCIE DZIECIOM PICIE .
joka26
kiedyś też szukałam odpowiedzi na to pytanie i znalazłam w necie.

wklejam:
"Według zaleceń żywieniowych dziecko powinno codziennie wypijać 100 ml wody na każdy z pierwszych dziesięciu kilogramów ciała, 50 ml na każdy z kolejnych dziesięciu i 20 ml na każdy kilogram powyżej 20 kg. A zatem ważący 13 kg dwulatek powinien codziennie dostać nieco ponad litr (1150 ml) wody, a pięciolatek, którego waga wynosi 25 kg nieco ponad 1,5 litra. (Jest to tzw. zapotrzebowanie podstawowe, niezbędne dla podtrzymania wszystkich procesów fizjologicznych. Wzrasta ono np. gdy dziecko bawi się, skacze, biega). Ale to nie znaczy, że malec musi tę wodę wypijać wyłącznie w postaci... wody. Liczy się także woda zawarta w zupie, herbacie, sokach, kompotach, owocach, warzywach, mleku, a także w potrawach półpłynnych (kaszka, mus jabłkowy, gęsty jogurt)"
martus1988
Dziekuje za informacje (awve)(awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.