Menu

ile cm wieksze buty?

Dziewczyny mimo że moje dziecie ma już 2 lata to ja mam odwieczny dylemat kupując buty - ile cm luzu powinnam zostawić? Zawsze najpierw mierze patyczkiem (jego długość to długość stopy małej), jak jest tak z 1cm luzu to uważam za odpowiednią długość i wtedy mierzymy bo i tak mogą być niedobre (wysokie podbicie). Przez ostatnie 2-3mce malej stopa urosła o 0,5cm, teraz przyszło mi kupic buty zimowe i nie wiem o ile powinny być dłuższe od jej stopy aby starczyły nam na całą zimę (aktualnie ma 15cm)? W zeszłym roku zimowe buty w marcu juz były w zasadzie za małe. Jak wy kupujecie?

MamaMaya
 3951  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zakupy buty dla dziecka

Odpowiedzi

Madzik8889
Ja jak kupuje córce buty to musi być w nich a tyle luzu żebym bez problemu mogła tam palec włożyć nawet trochę więcej.Tylko ja biore córkę ze sobą do kupywania butów zawsze to lepiej niż samemu kupywać są różne buty mają różny kształt.
iwona1985
Ja tak samo jak Madzik8889 wkładam palec do bucika i sprawdzam ile jest luzu i obowiązkowo córka ze mną.
clyde22
I my Szymońskiego braliśmy na kozaczkowe zakupu...
Ciężko byłoby zrobić zakup bez nogi. Myślę, że wcisnąłby dwa numery mniejsze, ale nie w tym rzecz... W cholewkę bez problemu wchodził palec i jeszcze był luz... Grubsze rajstopy na pewno wejdą. No i w tych "za dużych" butach dzieć bez problemu chodził, bez potykania się np.
Marta050709
dokladnie jak pisza dziewczyny.załoz buta dziecku i przysuń mu noge do przodu i jak bedziesz mogla bez zadnego nacisku wlozyc palca za pietka to znaczy ze sa ok
monique25
Kupilam rozmiar wieksze ...
karolcia514
Ja tak samo jak Madzik8889 wkładam palec do bucika i sprawdzam ile jest luzu
margolcia85
a ja też kupuję jak Madzik8889 - palec musi być ;)
jagoda30
tylko przy wysokim podbiciu wkładanie palca za piętę można sobie "w buty włozyć".Ja tak mam z Maćkiem, jak but jest za niski w podbiciu to dziecko nie przesunie nóżki do samego przodu i z tyłu nie da sie palca włożyć, a z przodu w paluszkach jest jeszcze dużo miejsca.My po buty zawsze jeździmy razem i mierzymy, buty dzla dziecka powinny być 0,5 cm większe, a jeśli chcę żeby pochodził np w adidasach wiosnę i jesień kupuję rozmiar większe
JUSTYS
Ja nigdy nie mierze na ''palca'':)ponieważ nie wiem czy synek akurat nie przesunął nogi i nie zgiął palców.
Przed wyjściem do sklepu odrysowuje mu stopę na kartce i mierze metrówką długość całkowitą :).
Na miejscu Dominik przymierza buta (ma szczupłą stopę)czy nie chlapią mu,a ja mierzę metrówką dokładnie dł.wkładki wew. bucika na zimę braliśmy kozaki 1 cm większe.
Magdzik
Jak dziewczyny(grins) Odmierzam stopę córki i według tych centymetrów szykuję sobie patyka:) Idziemy do sklepu, mała mierzy, wkładam palca do buta, a potem patyka i patrzę jaka jest różnica. Zawsze co najmniej centymetr, czyli rozmiar większe. W za dużych butach córka się potyka i nie umie chodzić.
Tuptolek
(kwiatek) But dla dziecka powinien mieć od 0,5 do 1,5 cm luzu. Pozdrawiam
natuuusia19
przymierzam wiki na nozke i nacskam palcem obok jej paluszkw. jesli jest troche lubu to ok:)
sque
zawsze biorę małą do sklepu, bo ona wprost uwielbia przymierzać buty, więc szukamy mniej więcej takiego rozmiaru w jakim chodzi i biorę o rozmiar większe, jeśli jest w palcach luz (ok. 1 cm do końca bucika od największego palca), nie człapią jej przy chodzeniu i nie potyka się to bierzemy. W tym roku kupiłam jej kozaki rozmiar 24, wkł. dł. ok.15cm. i myślę, że do końca zimy pochodzi, a ma też 2 latka i w ciągu lata 2 razy kupowałam jej buty bo wyrosła.
sque
aha, nigdy nie mierzyłam stopy patyczkiem, czy nie odrysowywałam na kartce. Zawsze brałam córę na zakupy i mierzyła stojąc równo na podłodze i patrzyłam na odległość między najdłuższym palcem a końcem bucika. Oraz patrzę jak w butach chodzi po sklepie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.