Menu

Ile posiłków zjadasz codziennie?

Kochane, chciałam dzisiaj trochę podyskutować z Wami na temat zdrowego żywienia. Zainspirował mnie do tego artykuł w Dzienniku, który ostatnio wpadł mi w ręce. Fakt, że kluczem do zdrowia, zgrabnej sylwetki oraz dobrego samopoczucia jest między innymi zjadanie w ciągu dnia kilku mniejszych posiłków zamiast dwóch - trzech większych był mi znany już od dawna. Do tej pory mówiło się jednak o około pięciu posiłkach dziennie. Autorzy przeczytanego przeze mnie oatatnio tekstu udowadniają natomiast, że optymalnym sposobem odżywiania się jest zjadanie dziewięciu małych posiłków w ciągu dnia. Drogie NetMamy, czy to w ogóle wykonalne? Ile Ty zjadasz posiłków dziennie i o jakiej porze masz najlepszy apetyt? Porozmawiajmy trochę o naszych zwyczajach żywieniowych!

Ania
 1205  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie posiłki żywienie

Odpowiedzi

amalka
Dzień zaczynam raczej niezdrowo- półlitrowym kubkiem mocnej kawy (przyzwyczajenie wyniesione z domu). Później jest talerz owoców- różnych. Koło 10stej kanapka, sałatka, jogurt naturalny, muesli, jajko na twardo, galaretka z kurczaka (jeśli akurat zrobię)... coś na co mam ochotę. Na obiad na ogół gotuję dla siebie zupkę- z masą warzyw, bo wszyscy je uwielbiamy (mały je w przedszkolu a mąż woli posiłek "stały", więc zwykle szykują mu coś innego) Czasem zjem jakąś przekąskę- pieczywo ryżowe, jakiś owoc... a ostatnio zajadam się groszkiem konserwowym (dziwne i niespecjalnie zdrowe- wiem) Z kolacją jest różnie. Jeśli przekąska po południu jest kaloryczna (grzeszek w postaci frytek lub pizzy), z kolacji rezygnuję. Na ogół wypijam wieczorem kolejną (mniejszą niż poranna) kawę.
sara7777
Jadam bardzo zdrowo bo lubię . No może oprócz zbyt dużej ilości wypijanej kawki. Z rana zawsze najpierw filiżanka zielonej hebarty,potem wielki kubek kawy i koniecznie jogurt . Do południa razowe pieczywo,po południu lekki obiad na deser jakieś owoce.Kolacji nie jadam.Wieczorem piję kakao i herbatke pomarańczową.
stokrotka30
a ja jem ,wtedy gdy jestem głodna,to na co mam ochotę(lub to co jest w lodówce)i tyle ile mam ochotę......nie podporzątkowuję dnia do posiłków,nie gorączkuję się z powodu kalorii,czy ,że coś jest NIEZDROWE,ani nie mam wyrzutów sumienia ,że zjadłam coś slodkiego...poprostu...
alinagj1o2
Jem kiedy nam na to ochotę i mam czas. Moje dni co do ilości i jakości posiłków są bardzo różne.
malinowska
ja raczej na kalorię uwagi zbytnio nie zwracam jem kiedy mam ochotę i przede wszystkim jem wszystko ;-)
renata29
Przeważnie jem dwa razy.Śniadanie i obiad.Czasami dochodzi jeszcze jakiś jogurt albo owoce ale ostatnio jakoś nie mam ochoty a zmuszać się nie będę.
emiliab
Zjadam 3 posiłki dziennie, chyba że mam ochotę na coś słodkiego to 4.
Majaaaaaa0000
jadam jakies 5 posiłków dziennie...sniadanie drugie sniadanie obiad cos przed kolacja (jabłko banan) i kolacja!
Kordelia
Jadam 3 solidne posiłki, a pomiędzy nimi podjadam, jak mam na to czas i ochotę :)
daryjka87poznan
Przyznam sie ze zjadam 2 posiłki dziennie. Ale podjadam sobie w miedzy czasie oczywasie cos słodkiego. :)
clyde22
Stokrotko, ja to jestem głodny cały czas, dlatego muszę się kontrolować i robić sobie przerwy. ;)
Niestety praca siedząca ogranicza mi spalanie, a zostało jeszcze 3kg do zrzucenia, a zima przed nami. ;-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.