Menu

Ile ważne jest skierowanie?

Cześć dziewczyny. Mam pytanko, ile jest ważne skierowanie do poradni specjalistycznej? Słyszałam, że tylko miesiąc.Jak dzwoniłam umówić się na wizytę kazano mi najpierw załatwić sobie skierowanie z rozpoznaniem choroby a dopiero potem może mnie zapisać. A więc zadzwoniłam wczoraj i zapisała mnie dopiero na 15 kwietnia, czyli za półtora miesiąca.I tu moje pytanie, czy muszę sobie załatwić jeszcze jedno skierowanie czy mogę iść z tym co mam? Z góry dziękuje za odpowiedzi(awve)

Renatka2019
 3234  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie skierowanie

Odpowiedzi

Edytka85
Nowe, poproś o przepisanie daty.
beatka7623
Wiesz co jest ważne miesiąc ale ja była u lekarza ze skierowaniem już nie ważnym i mnie przyjął No ale to był fajny lekarz
Ja bym na twoim miejscu jednak poszła po jeszcze jedno bo róznie bywa z tymi gryzipiórkami
elizka
U nas w poradni specjalistycznej takie skierowanie jest ważne rok ponieważ jest długi czas oczekiwania na wizytę - ja czekam na wizytę od lutego a mam dopiero w maju wyznaczony termin.
Musisz się dowiedzieć jak to jest u Ciebie,
Renatka2019
Chyba jednak pójdę po nowe skierowanie. Strasznie ciężko się do nich dodzwonić. Wczoraj dodzwoniłam się dopiero za 24 razem, a za daleko mam (około 100 km) żeby się jechać zapytać czy trzeba mieć nowe skierowanie. A już tym bardziej za daleko by pojechać ze starym skierowaniem i wracać z niczym.
rozowa82
jezeli zapisywano cie do specjalisty a miałas przy sobie skierowanie to to skierowanie jes wazne, tak mi powiedziano (pytałam sie specjalnie bo wizyty były w dosc odległym czasie), a niestety nie raz zapisuje meza do specjalistycznych poradni (placze)
rozowa82
mogąłs podac datez z ktorego dnia jest skierowanie, wtedy pani to zapsuje i masz spokój, szczerze to pierwszy raz sie spotkałam ze treba miec nowe skierowanie.....
monilajsa
Nasz Lekarz daje skierowania bez daty(prezent)
justyna666
ja kiedyś czytałam że skierowanie że jest ważne póki nie wygasa zasadność tego skierowania,ja np. miałam skierowanie na bioderka wypisane chyba z 3 miesiące przed i było ok,poczytaj w necie
justyna666
Ustawa o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych nie precyzuje okresu ważności skierowania do lekarza specjalisty.

Wyznacznikiem ważności skierowania jest istnienie podstaw i celu jego wystawienia. Skierowanie zachowuje ważność tak długo, jak długo są aktualne podstawy do wystawienia skierowania (stan zdrowia pacjenta).
Renatka2019
Dziękuję dziewczyny:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.