Menu

imię ..

kurczę żałuję,że nie dałam małej drugiego imienia :(( jest jeszcze na nie szansa oprócz na bierzmowaniu ? jak to jest bo nawet nie wiem .. na chrzcie się daje ?

Nicoletta
 733  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

drugie imię

Odpowiedzi

krasna1
chyba już po frytkach,
imiona podajesz przy rejestrowaniu dziecka w urzędzie stanu cywilnego...
Mandarinios
Przy bierzmowaniu otrzyma drugie, jeśli zarejestrowałaś ją pod jednym imieniem.... Na chrzcie nadajesz to, które jest zarejestrowane.... Nie martw się to nie jest aż tak istotne :) (kwiatek)
Magdzik
To tylko możesz załatwić w USC...(grins)
emiliab
A mi się obiło o uszy, że do pół roku można dodać drugie imię. Ręki nie dam sobie uciąć, ale dowiedz się w USC.
KlaudynaK
Jeśli w urzędzie jest jedno imię to na chrzcie też musi być jedno, bo inaczej nie przyjmą papierów chrztu w urzędzie. Teraz tak jest bo pytałam w kościele jak chrzciłam Staśka. Koleżanka miała taki problem. Możesz spróbować coś w Urzędzie ale to już raczej (nie koniecznie) już nic się nie da zrobić.
P.S. To tak się mówi, że dostało się drugie imię na chrzcie. Ja dałam Stanisław, Maciej... Maciej z myślą o chrzcie. Jeśli w dowodzie osobistym są dwa imiona to tylko dlatego, że rodzice tak zarejestrowali po porodzie, natomiast jeśli w dowodzie jest jedno to ogólnie też, może być przyjęte że kiedyś dawano drugie imię dawano dziecku na chrzcie, ale w dokumentach tego nie ma...
sweetnessa27
Do pół roku życia dziecka można zmienić nawet pierwsze imię.Czyli drugie też.Pójdź do USC.Będziesz musiała tylko zapłacić za sporządzenie nowego aktu urodzenia.
ADAMSKA98
na chrzcie tez sie dajedrugie imie tylko ,że wdedy bedzie miala w kosciele i nie na zadnym papierku tylko u ksiedza
Nicoletta
aha dzięki (prezent)
Agula80
J/W PRZECIEZ I NAZWISKO MOŻNA ZMIENIC WIĘC I IMIĘ TEŻ , JAK SWEETNESSA PISZE ZAPĄŁCIĆ TRZEBA(prezent)
Nicoletta
a orientujecie się mniej więcej ile mogą wołać ?
monique25
u nas te pierwsze dają za darmo a pózniej 30 zł sobie wołają
slodkadagusia
wedlug mnie 2 imiona sa niepotrzebne. wiem cos na ten temat! posiadam 2 imiona i na dodatek zlego uzywam tego drugiego bo tak do mnie mowili od urodzenia. dwa imiona to jest tylko problem. naprawde wiem to z autopsji.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.