Menu

Imię dawane na chrzcie..

To na chrzcie daje sie drugie imie,tak? i swiete musi byc? a czy musze wczesniej w biurze parafialnym zaznaczyc gdzies jakie ono bedzie? mam wszystko (no prawie) zalatwione w biurze parafialnym,ale nie było tematu drugiego imienia (nigdy)

Nicoletta
 2477  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta chrzest dziecka drugie imię

Odpowiedzi

ADAMSKA98
wiesz jak idziesz zapisać do uzedu to podajesz jak chcesz drugie imie ,a potem jak zgłaszasz chrzest to u ksiedza ,drugie imnie nie jest obowiąskowe to dla twojego uznania
ADAMSKA98
ja mam tylko jedno imię ,synom dałam po dwa i maz też ma dwa
Ewa0528
u mnie ksiadz jak byłam załatwiac chrzest to pytał jakie imiona i sobie zapisał moze dlatego ze było 5 chrztów
ADAMSKA98
u księdzadajesz akt urodzenia i z niego spisuje nawet nie musisz mówic
Nicoletta
nie mam w akcie ur. drugiego imienia... córa ma jedno,ale chce jej dac jeszcze jedno :D jest jej imie swiete,ale i tak chce zeby miała jeszcze jedno a ono potem jest wpisywany do aktu nie,nie?
ADAMSKA98
nie jest wpisywane potem do aktu ,a ona drugie imię będzie miala tylko w kościele niebedzie tego imnienia w zadnych dokumetach tylko u ksiedza i mozesz podac drugie imnie
Nicoletta
aha dzięki (kwiatek)
Iwona1977
nie jest obowiazkiem nadanie drugiego imienia, chociz teraz nadaja matki dzieciom takie imiona ze nie wiem czy maja jakis odpowiednik w swietych i szczerze to nie wiem czy jest obowiazek nadawania swietych imion(grins) A swoja drogą - jest swieta Iwona???(kwiatek)
Beki
Moja ma Bianka. Po chrzcie na pamiątce, takiej karcie jak dyplom, napisane jest Bianka Maria... z tym że drugiego imienia nie podawałam i nikt mi nie powiedział.. się zdziwiłam. Więc lepiej powiedz jakie. Na akcie urodzenia ma jedno imię.
myszka838383
tylko trzecie imie musi być święte (bierzmowanie) drugie nie musi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.