Menu

imiona

co oznaczają wasze imiona

bako
 913  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

imiona

Odpowiedzi

bako
Barbara:

Wywodzi się od przymiotnika barbaros oznaczającego "barbarzyńcę", a ściślej od jego łacińskiego odpowiednika w rodzaju żeńskim barbara co oznacza "barbarzynkę".


Charakter:
Osoba spokojna, niezależna, pewna siebie, czuła na krzywdę kudzką i do perfekcji szlachetna. Zawsze pozostaje lojalna wobec przełożonych, wierna swym życiowym zasadom, ciągle poszukująca dobrych rozwiązań trudnych życiowych spraw. Lubi poznawac inne kraje, toteż dużo czyta i podróżuje. Posiada talent artystyczny, który musi być jednak odkryty przez iinna osobę. Wzorowy rodzic i dobry przyjaciel współmałżonka.

Pochodzenie:greckie
sque
Magdalena jest to imię pochodzenia hebrajskiego. Oznacza: pochodząca z Magdalii - miasta położonego na północny zachód od Tyberiady nad jeziorem Genezaret w Palestynie, zwanego w tekstach talmudycznych Migdal-Nunaja (Wieża Ryb).

Magdalena posiada racjonalistyczny zmysł, skłonna jest do przewodzenia innym, narzucania swojej woli, kierowania grupą ludzi. Jest urodzoną dyplomatką, dzięki czemu nie zraża do siebie innych, a wręcz przeciwnie, cały czas ich pozyskuje. Czasami bywa zazdrosna. Bardzo ceni ciepło domu rodzinnego.

Imieniny 13 maja, 27 maja, 29 maja, 1 czerwca, 22 lipca

Kolor i liczba Fioletowy, 9

Patron Św. Maria Magdalena - Maria z Magdalii, Magdalena (I w.). Wg Ewangelii kobieta uwolniona przez Jezusa od złych duchów, obecna później przy jego ukrzyżowaniu, pierwsza osoba, której ukazał się Jezus zmartwychwstały. Powszechne w literaturze i sztuce utożsamianie Marii Magdaleny z nawróconą jawnogrzesznicą oraz z Marią z Betanii jest pozbawione podstaw.

Akurat fioletowego nienawidzę, ale reszta się zgadza.
Paulinka1701
Imię :
PAULINA


Pochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: żeńska odmiana imienia Paweł
Liczba dla imienia: 7
Znak zodiaku: Panna
Planeta: Księżyc i Saturn
Imieniny obchodzi:
26 Maja, 22 Czerwca, 10 Października, 2 Grudnia

Paulina to żeńska odmiana imienia Paweł, czyli po łacinie *Paulus* ("mały"). Znane są też inne pochodzące od niego kobiece imiona: Paula, Paola, Pola.

Jest regułą, że jeżeli tworzy się żeńskie imię od męskiego, to zwiastuje ono zupełnie różny charakter niż męski pierwowzór. Tak też jest z Pawłem i Pauliną. Paweł to imię dla ludzi samodzielnych, a nawet samowolnych, upartych i niedających się zmienić. Ale Paweł jest numerologiczną piątką, natomiast Paulina to siódemka, a to już inna jakość.

Zgodnie z właściwościami tej liczby Pauliny mają charakter refleksyjny, skłonne są do zadumy, do zagłębiania w sobie, a ich życie wewnętrzne zwykle bogatsze jest od zewnętrznej kariery. Jako dzieci są spokojne i grzeczne, ale wolą siedzieć w kąciku nad swoimi sprawami niż dokazywać w gronie rówieśników. W dorosłym życiu też raczej nie ściągają na siebie uwagi publiczności i wolą zajmować się rzeczami, które powstają w ciszy niż jakąś hałaśliwą, "rynkową" działalnością. Działają metodą małych kroków; są jak ta "cicha woda, która brzegi rwie". Zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki. Jak wszystkie numerologiczne siódemki są obdarzone dobrą intuicją. Żyją bez pośpiechu i bez zbędnych szaleństw. Starają się wokół siebie i swojego miejsca na świecie zachować spokój, porządek i zdrowe reguły. Wiele z nich osiąga profesjonalną biegłość w zawodach wymagający wiedzy i doświadczenia.

Paulina to imię przede wszystkim dla Panny oraz dla innych znaków obdarzonych starannością i umiarem - czyli dla Raka, Koziorożca, Wodnika, Ryb, Wagi. Spokojnie możemy też tak nazwać dziewczynkę ze znaku Byka. Dla Skorpiona i Bliźniąt imię to może okazać się już zbyt mało dynamiczne, a na pewno jest takie dla znaków ognistych: Barana, Strzelca i Lwa.
Paulinka1701
Ja tam znam inne też znaczenie imion bardziej wulgrane (smiech)(smiech)(smiech)
Nula139
Anna - nie przecenia towarzystwa, lecz także nie stroni od znajomości. Osoba wrażliwa na uroki krajobrazu i piękno wnętrz domowych. Lubi spokój, zgodę i harmonię we własnym środowisku. Jest bardzo umuzykalniona, lubi muzykę nastrojowa. Potrafi postępować jak dyplomata, choć zdarza się, że swoim naiwnym zachowaniem się wszystko burzy.
Magdzik
To ja nie będę się powtarzać... @sque już wszystko napisała(grins) Dodam tylko, że to narzucanie woli nie jest w moim stylu(nigdy)(grins)(grins)
WELONKA
WERONIKAPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: przynosząca zwycięstwo
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Wenus
Imieniny obchodzi:
13 Stycznia, 4 Lutego, 17 Maja, 9 Lipca

Imię Weronika, podobnie jak pokrewne, czyli Berenika, pochodzi od greckiego *phere-nike*, co znaczyło: przynosząca zwycięstwo .Święta Weronika (jej dniem jest 4 lutego) została patronką ludzi zajmujących się chustami i płótnem, a więc tkaczy i farbiarzy, a już w naszych czasach - fotografów i filmowców.

Weroniki, jako nieodrodne dwójki, są zgodne i nastawione na życie w przyjaźni z innymi. Mają zdolność przystosowywania się do różnych ludzi, do różnych miejsc i środowisk - chociaż nie za wszelka cenę. Potrafią bowiem znajdywać ludzi, którym warto ufać i z którymi warto się przyjaźnić. Z małą przesadą można powiedzieć, że mają dar napotykania na swojej drodze wielkich ludzi. Jeżeli pozwala im na to majątek i społeczna pozycja, bywają Weroniki protektorkami utalentowanych artystów. Weroniki same mają zwykle jakieś artystyczne zdolności, a ich własny świat pełen jest piękna, harmonii i wyższych uczuć. Nie poprzestają na małym: wiele dają z siebie, aby wcielić w życie własne ideały. A przy tym umieją cieszyć się życiem, bieżącą chwilą i wolne są zwykle od jakichś męczących humorów, fochów i poczucia mniejszej wartości. Pierwotnie imię Weronika znaczyło: ta, która przynosi szczęście i sukces (zwycięstwo) . Znaczenie wpisane w to imię działa nadal. Weroniki są optymistkami, los im zwykle sprzyja i jeżeli nawet nic specjalnego nie czynią, samą swoją naturą wywierają korzystny wpływ na swoich najbliższych. Same wolne są od zawiści i z cudzych osiągnięć potrafią się cieszyć tak samo, jak z własnych.
daryjka87poznan
DARIA

Imię wywodzi się ze starożytnego ludu Persów. Jest żeńskim odpowiednikiem Imienia Dariusz.W tłumaczeniu z perskiego, według pradawnych przekazów oznacza „niosący dobro”.
WELONKA
I jeszcze raz Weronika ale tym razem na wesoło(grins)
Ich totemem jest lilia, symbol piękna, czystości i silnego zapachu, który jednak nie wszyscy znoszą.

Wróżka o Weronice

W oczach strach, przerażenie,
gdy pomyślisz o spotkaniu z nią.

Boys w piosence o Weronice

Weronika w gacie sika, a czasami do słoika!

Jan Kochanowski o Weronice

Weronika – ewaluacja imienia Berenika, powstałe na skutek zaniedbań zbyt szczęśliwych i zbyt pijanych ojców podążających do urzędu stanu cywilnego, w celu dokonania uzupełnienia spisu ludności. Z tego powodu, jakby wyczuwając pomyłkę, która stawia je w oryginalnym świetle, oj nie łatwy ma Weronika charakterek, niełatwy. Jest zdecydowana w poniedziałki, pracowita we wtorki, w środy wybredna, w czwartki zazdrosna, w nieprzystępne piątki miesiąca czuła, w pozostałe dni znudzona i senna. (smiech)(kciuki)(kciuki)
Magdzik
Ja mogę jeszcze tylko dodać...

Magdalena...
Imię te wiąże się przede wszystkim z postacią Biblijną. Magdalena potrafi iść za głosem serca, zdolna jest do poświęceń na rzecz szczytnych celów, do niesienia innym pomocy i tworzenia natchnionych dzieł. Imię Magdalena związane jest z potęgą uczuć, zdolnością do wielkich namiętności i wielkiego oddania. Magdaleny są wrażliwe i wyczulone na subtelne sygnały, których większość ludzi po prostu nie dostrzega, ale jednocześnie nie ulegają złudzeniom. Mają dar jasnego widzenia rzeczywistości oraz niewątpliwy życiowy spryt. Kobiety o tym imieniu dążą do tego, żeby poznać życie w całej pełni: w takim samym stopniu pociągają je rzeczy idealne - poezja, sztuka i filozofia, co sprawy tego świata - rywalizacja i pieniądze. Uroda Magdalen tkwi głównie w witalności. Zdarza się, że silnie działają na mężczyzn, choć wcale nie są pięknościami z okładki...
I pod tym mogę się podpisać bez mrugnięcia oka(grins)(grins)(grins)
Anis
Opis:Anita imię o niejasnej etymologii. Według jednej teorii wywodzi się z języka niemieckiego i jest zdrobniałą formą imienia Anna. Zgodnie z inną hipotezą pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: "ciesząca się łaską bożą". Kolejne źródła podają, iż pochodzi z jęz. hiszpańskiego i stanowi skróconą formę Juanity (odpowiednika polskiej Joanny).
Zdrobnienia: Anitka, Anicia, Ania
Charakterystyka: skryta i niezależna. Nikogo nie wtajemnicza w swoje plany. Nierzadko obdarzona talentem artystycznym. Dążąc do realizacji swoich celów, bywa czasem zbyt egocentryczna i samolubna. Ceni zadbany, elegancki wygląd.
Patroni i święta: 24 VIII (bł. Anita Cantieri), 6 XI (św. Anita z Tuluzy)
Szczęśliwa liczba: 9
Szczęśliwy kamień: nefryt
Szczęśliwy kolor: niebieski
Imieniny obchodzi: 17.08
beatka7623
Beata - imię pochodzenia łacińskiego oznacza BŁOGOSŁAWIONA, SZCZĘŚLIWA Oznacza osobę której się szczęści lub która jest bogata (grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
emiliab
Emilia-Jest to imię rzymskie pochodzenia etruskiego, a ukształtowane zostało w języku łacińskim. Kobieta o tym imieniu jest wrażliwa, odważna, spokojna i pełna temperamentu. W sumie natura bardzo niespokojna, o charakterze nierównym. Jest bardzo zmowna, ma poczucie humoru, ceni życie artystyczne, kocha muzykę. Ceni także przyrodę. W miłości niestała, w rodzinie przeciętna
renata29
Renata znaczy odrodzona
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.