Menu

Infekcja górnych dróg oddechowych u niemowlaka

Mój synek złapał pow. infekcję wczoraj (jego ojciec przywlókł jakieś chole*stwo do domu). Pediatra przepisała antybiotyk Ospamox. Macie doświadczenie z tym lekiem? Wydaje mi się, że Małemu jest gorzej. Ma lekko podwyższoną temperaturę i mokry kaszel. Wczoraj było znacznie lepiej. Lekarka dała mi wybór oddział dziecięcy albo dom. Wybrałam to drugie. Dobrze???
I jeszcze kilka pytań:
1. W jaki sp. i gdzie prawidłowo zmierzyć temperaturę u 7 mc dziecka?/mam tylko elektroniczny termometr/
2. Czy wychodzić na spacery? /pediatra powiedziała, że jak dotychczas/,
3. Onaki pogorszenia stanu dziecka - jakie? Kiedy ew. szpital? /mamy weekend/
4.Inne rady jak szybko uporać się z tą zmorą?

Wojtunio zachowuje się jak iskierka. Bawi się, piszczy i dokazuje jak dotychczas etc... Taki mi szkoda ...(placze)
Pomóżcie, jak umiecie proszę.

Kumaja
 380  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta niemowlę górne drogi oddechowe infekcja

Odpowiedzi

Kumaja
A nie wiem, byłam w takim szoku, że nie dopytałam. Przytsła na mój wybór i temat się zamknął. W ogóle to się strasznie miotałam podczas całej tej wizyty. Nie wiedziałam o co pytać. Prosiłam lekarkę o jakieś sugestie, ale ona stwierdziła, że skoro pół roku było okej , to znaczy, że wszytko robiłam dobrze. I takie tam, nic konkretnego.

Antybiotyk mnie zastrzelił bardzo. Podałam go jednak, bo pediatra stwierdziła, że Mały jutro będzie miał zapalenie płuc, jeżeli tego nie zrobię. Boję się strasznie... Obyśmy nie jechali teraz na antybiotykach z byle powodu. Masakra jakaś...
Kumaja
A co termometru - Jej Mały tak wierzga nóżkami, że boję, że zrobię mu krzywdę. Poza tym ręce mi się trzęsą...(placze)
Kumaja
Dzięki Anu :) (prezent) Mam antybiotyko-wstręt po własnych perypetiach za dzieciaka. Nic nie dawały, ciągle z jednego nad drugi przeskakiwaliśmy , potem i tak szpital - i tak w kółko..

Mam nadzieję, że dobrze zrobiłam- a obiecywałam sobie, że będzie inaczej... ehh
Kumaja
@Eudaimonio , Lekarka ponoć słyszała jakiś obustronny, symetryczny - jak powiedziala - szum. Więc nie wiem -czy dobrze wystrzeliła z tym antybiotykiem.

A co do zmiany lekarza- nie ma tu pediatry , który by cieszył się nieposzlakowaną opinią. Nikt nawet nie chce polecać takowego. Taki oto padół tutaj...

(prezent)
Kumaja
Albo mnie wystraszyła, żeby tylko przepisać ten antybiotyk..
karolincia
Lekarze często przepisują antybiotyki na wszelki wypadek. Ja mam syna astmatyka mamy swoją lekarkę leczymy się wziewami nawet przy zapaleniu oskrzeli. Miałam natomiast taką sytuację że zdarzyło nam się iść "osłuchać" małego u innej lekarki bo tej naszej nie było, ta od razu przepisała antybiotyk. Tłumaczenie było takie że ona go nie osłuchiwała, że jest astmatykiem że często choruje i ona się boi nie dać i że słyszy świsty. I wiecie co nie dałam mu i daliśmy sobie rade. Nie wiem dlaczego lekarze lekarze tak postępują i czemu ma to służyć.
karolincia
Jednym słowem to co zawsze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Kumaja
uspokoiłam się :)))) tylko jeszcze mierzenie temperatury mnie czeka (przewracaoczami) ło matko

Byliśmy dziś w izbie przyjęć, bo wydawało mi się, że jest gorzej - tak jak pisałam w poście wczoraj. Małego przebadało 2 lekarzy, zwiększono dawkę antybiotyku z 3 ml na 5 i flegaminy z 6 kropel na 10.
Kumaja
No i jedziemy do szpitala. Mały ma zapalenie płuc(placze)(placze)(placze) Trzymajcie kciuki:)
Kumaja
Dziękuję Kochane:) w szpitalu zrobili wymaz i wiecie co,synek ma wirusa RS,a antybiotyk nie był potrzebny. Wszystko jest odstawione oprócz inhalacji. To była ostatnia wizyta u tej pediatry. Mialyscie racje. Na oddziale panuje rota,mam nadzieje ze szybciej opuścimy ten przybytek,niż zakładała nasza lekarz.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.