Menu

infekcja pęcherza w ciąży

Witam! Mój problem jest taki od wczoraj mam infekcje pecherza piecze boli i co chwile biegam do toalety. Mój lekarz ginekolog zalecił na razie tabletki urosept i wyciąg z żurawiny jak nie przejdzie to powiedział ze przepisze antybiotyk. Ja bardzo boje się tego antybiotyku. Czy któraś z was miała takie problemy w ciąży? Ile moze trwac infekcja pecherza? Zgodzić sie na antybiotyk czy lepiej go unikać?

karolincia
 834  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża ciąża infekcja

Odpowiedzi

Mysiaa
Ja miałam antybiotyk bo niestety nie było wyjścia.Też miałam obawy , ale wszystko było ok.Z dzieckiem nic się nie działo.A infekcja trwała jakiś tydzień...może 1,5.
jadiemus
uuu, nie fajnie ja miałam podobny problem tyle że pod koniec ciąży, i niestety brałam antybiotyk. Mały urodził jak się urodził miał jakaś bakterie czy infekcje nikt w szpitalu nie umiał mi tego dokładnie wyjaśnić, byliśmy dłużej w szpitalu o 5 dni i ten dostawał antybiotyk. moja rada to oprócz wyciągu z żurawiny to kup sobie żurawinę do jedzenia i przekąszaj, jakaś herbatka z żurawiny też będzie dobra, i powinno być lepiej. jeśli nie przejdzie to będziesz musiała wziąć antybiotyk, nie ma rady. Ale to też nie koniec świata. wiele kobiet ma infekcje i problemy z pęcherzem w ciąży głowa do góry będzie dobrze:)
karolincia
pije pije herbatke z żuraiwny tylko na razie nie pomaga
Milki
w ciąży nie byłam ale problem z pęcherzem mam od kąd pamiętam zrób sobie nasiadówkę miedniczka z ciepłą wodą i to dość ciepłą i siądz w niej wymocz troszkę i tak co jakiś czas, mi jeszcze pomagała kąpiel w bardzo ciepłej wodzie oczywiście grube skarpetki potem zeby nie zmarznąć.(kwiatek)
Mysiaa
Milki z tym , że podczas ciąży nie można brać bardzo ciepłych kąpieli.
Mysiaa
O właśnie ja też przed antybiotykiem brałam furaginę , ale niestety nie pomogła.
karolincia
masz rację ollaj
jadiemus
no dokładnie z tymi nasiadówkami to troszkę w ciąży niebezpieczne. który to tydzień ciąży??
Milki
MYSIAA@ dlatego nasiadówka będzie lepsza bo moczysz tylko pewną część ciała a nie rozgrzewasz całego organizmu.
jadiemus
a właśnie i pij duuużooo wody:)
karolincia
15 tydzień ciąży jadiemus chyba nie będe ryzykować z tymi nasiadówkami
jadiemus
NO nie ryzykuj, myślę że jak ci nie przejdzie to lekarz będzie najlepiej wiedział co ci przepisać. Tak jak ollaj napisała lepiej teraz wziąć antybiotyk niż gdyby infekcja się poszerzyła. Do rozwiązania daleko wiec wszystko się zdąży wyczyścić(kciuki)(kciuki)(kciuki)
Mysiaa
wiesz Milki....gorące nasiadówki mogą wywołać skurcze przedwczesne....co w efekcie może prowadzić do poronienia...
annabok77
Brałam furaginum w ciąży on niestety nie wiele pomógł,dostałam antybiotyk Duomox po którym była poprawa.Dzidzia urodził się zdrowy.
karolincia
Dzięki kobietki dobrze że was mam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.