Menu

Inhalacja na katar u dziecka

Robiłyście może taką inhalacje dziecku? Małym dzieciom też, takim w wieku jeden i pół roku? Co dodawałyście do tej inhalacji oprócz soli fizjologicznej?

oleandra
 514  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem inhalacja na katar

Odpowiedzi

oli28
Jeśli chodzi o sam katar u dziecka to robiłam inhalację tylko z soli fizjologicznej u nas góra 3 dni i nie ma śladu bo katarze.Córce pierwszą inhalacje robiłam jak miała niecałe 3 miesiące.
oli28
Możesz dodać jedną kroplę olejku Olbas do soli fizjologicznej
kama86
Z soli fizjologicznej mozna robic to dziecku nie zaszkodzi a przynajmniej zatrzymasz postep choroby.
Inchalacja ladnie oczyszcza gorne drogi oddechowe..I jest to nauralny domowy sposob.
jagoda30
Uważaj z olejkami eterycznymi,żebyś dziecku nie zaszkodziła,najbezpieczniej z soli fizjologicznej.
oli28
Jeśli olejki dobrane są odpowiednio do wieku to nie zaszkodzi
JUSTYS
Dziecku na katar wystarczą inhalacje z soli fizjologicznej.Z olejkiem olbas do inhalacji raczej bym uważała,jest dość intensywny,lepiej skropić nim pieluszkę i powiesić w pobliżu dziecka .
oli28
To prawda są intensywne dlatego napisałam kropelkę,a nie pół butelki.Są to krople przeznaczone do inhalatorów więc śmiało można tym bardziej,że nie jest to niemowlę
jagoda30
@oli28 raczej nie za bardzo,najpierw trzeba sprawdzić,bo czasami dzieci mają tendencję do zwężania oskrzeli po olejkach eterycznych, co powoduje jeszcze gorszy kaszel. Bezpieczniej powiesić w łóżeczku 2-3 ząbki czosnku.
oli28
Co do olejków to nie będę się sprzeczała bo może macie racje.Pisze tylko z doświadczenia i z tego co lekarz doradzał nam przy katarze,ale każde dziecko jest inne.Jak najbardziej sól fizjologiczna i naturalne sposoby
renata29
Robię zawsze tylko z soli.Młodszy w tym wieku nie chciał się inhalować,po chwili uciekał i zawsze dłużej chodził zasmarkany.Dopiero teraz,jak ma 2,5 roku,dłużej wytrzymuje.
haniola
U mnie odwrotnie właśnie, mała lepiej znosi niż moja dwulatka. Ja najpierw psikam disnemarem, potem robię inhalację z soli i lekko oklepuję.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.