Menu

Intercyza

Co wg Was oznacza intercyza w małżeństwie, co wnosi a co burzy? Czy myśleliście nad podpisaniem intercyzy a może taką podpisaliście?

mumczinx
 573  6

Odpowiedzi

Agula
Słyszałam o jedym przypadku kumpla mojego znajomego. Po 3 latach małżeństwa, babka miała firmę a on gdzieś pracował, troszke mniej zarabiał ale wiekszą ilość rzeczy wniósł do małzęństwa. pewnego pieknego dnia, żonka przyszła i jakimis wykretami, ze niby ma firme, że jak sie zadłuży bo infestuje żeby on nie musiał w przyszłości płacić aby podpisali intercyzę. I tak sie stało. Na drugi dzień przyszła z papierami rozwodowymi....że też on nic nie podejrzewał?
artanis
W niektórych przypadkach Intercyzy są jak najbardziej przydatne. Znajomej tata miał z bratem spółkę. W momencie rozwodu brata, 1/4 część firmy zabrała jego żona, nie mieli jej jak spłacić, więc musieli sprzedać biznes i splajtowali... Gdyby mój mąż posiadał większy majątek, bądź ja bym go posiadała - wolałabym spisać taką intercyzę.
smoczyca
zdecydowanie użyteczna rzecz dla zamożnych. tacy Kulczykowie (teraz już po rozwodzie co prawda) też spisali intercyzę i to wcale nie z myślą, że będą się rozwodzić. Dzięki intercyzie osobno odpowiadają przed skarbem państwa. Czyli, jakby Kulczyk splajtował, to skarb państwa i tak nie mógłby przejąć za jego długi Starego Browaru, który prawnie należy do Grażyny. Nie wiem, czy nie wyszedł na tym, jak Zabłocki na mydle, bo się rozwiedli i Browar jest Grażynki (z drugiej strony ona też coś do małżeństwa wniosła)
Edit
Czasami właśnie lepiej mieć podpisaną intercyzę, ale jeśli to wymysł z powodu braku zaufania to już niefajnie :/
NiebieskKoralik
ja nie spisałam intercyzy. i tak by nie było co dzielić:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.