Menu

Jacy rodzice chrzestni

Czy ochrzciłyście Wasze dzieci? Czym warto kierować się przy wyborze rodziców chrzestnych? Jak było w Waszym przypadku? Ciekawa jestem co w ogóle myślicie o chrzcie dziecka i jaką funkcję według Was powinni pełnić rodzice chrzestni w życiu chrześniaka/ chrześnicy?

Ania
 2055  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie

Odpowiedzi

maryanna
Zaufani odpowiedzialni, z którymi mamy częsty kontakt, muszą to być ludzie na których możemy zawsze liczyć i którym powierzylibyśmy w razie czego swoje dziecko. Ważny jest kontakt. Ja mam rodziców chrzestnych mieszkających z Niemczech - widujemy się raz na kilka lat i przy wszystkich ważnych wydarzeniach w moim życiu ich nie było - komunia, bierzmowanie, ślub, chrzest mojego dziecka... To ma pewno nie jest wzór rodziców chrzestnych.
justa
Zgadzam sie, że powinni to być ludzie z którymi rodzice mają dobry kontakt a przez to sam chrześniak/chrzesnica - moi rodzice chrzestni też mieszkaja w innym miejscu niż ja i wsumie przez to nie widujemy się od lat. Przy okazji ważniejszych wydarzeń w życiu chrześniaka czy chrześnicy powinni być jednak oni obecni, z jednej strony jest to funkcja symboliczna a z drugiej, uważam, zobowiązująca...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.