Menu

jądra wędrujące

cześć dziewczyny...właśnie wróciłam ze szczepienia z Kubą i podczas badania lekarka stwierdziła u miśka jądra wędrujące...i na tym jej wypowiedz sie skończyła...jedynie że trzeba obserwować
czy któraś z was miała u syna też taki przypadek trochę szukałam na ten temat ale chciałabym sie dowiedzieć czegoś z doświadczeń innych mam.

tlolek
 3441  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dziecko jądra

Odpowiedzi

Mandarinios
nie musisz się narazie tym martwić to u niemowląt bardzo częste. Powinno się wsystko unormować i jąderka powinny się w końcu znaleźć w mosznie. mój synek też tak ma raz są raz cofają się do pachwiny, poza tym miał wodniaka jąderka i mnie postraszyła pani chirurg, że bedzie operacja, że mam się już psychicznie nastawiać a minęły zaledwie 3 m-ce i wodniak się wchłonął. Wieć nie ma co się martwić ale obserwować trzeba :)
tlolek
no mnie pediatra dziś nastraszyła ze pewnie będzie przepuklina....biedak tak go dzis wymacała aż sie zanosił płaczem
Mandarinios
mi też gadali, że pod wodniakiem jest przepuklina i Bóg wie co jeszcze... Dlatego spokojnie ale obserwuj regularnie żebyś wiedziała czy coś się dzieje :)
Izka82
kurcze ja to nawet uwagi nie zrocilam na te jego jajeczka, a to sie rzuca w oczy jakos?
AGAO30
Może być przepuklina pachwinowa to się czesto zdarza przy jądrach wędrujących. Mój synus w grudniu miał zabieg na przepukline pachwinową i wnętrostwo.
tlolek
jak dla mnie sie nie rzuca jakoś szczególnie...no ale nawet nie w iem czego szukać...a doktorka też nie powiedziała co i jak jak sprawdzać jąderka a następna wizyta dopiero za 4-5m-cy (na szczepienie)
ależ z tymi FACETAMI to same problemy ;)
zuzanka123
U naszego synka też stwierdzono. Pani nas ostro straszyła, dostaliśmy zalecenie, żeby obserwować, bo... tu usłyszeliśmy całą masę drastycznych przykładów. Na koniec dostaliśmy skierowanie do chirurga dziecięcego, ale nie poszliśmy. Po powrocie do domu, kiedy już ochłonęłam trochę poczytałam, popytałam znajomych i okazuje się, że jąderka mogą wędrować do 6-7 roku zycia. Można to wcześniej operować, ale wystarczy regularnie kontrolować czy np w ciepłej kąpieli schodzą do worka mosznowego. Interwencja jest konieczna, gdy jest zagrożeniem wnętrostwem. Alarm można wszczynać jeśli kilka dni z rzędu jąderka (lub jedno z nich) nie są obecne w ogóle w mosznie.

najlepiej sprawdzać w kąpieli lub ciepłą dłonią, bo bywa, że "uciekają" pod wpływem zimna.

Jeśli jąderka regularnie schodzą do worka mosznowego, sa duże szanse, ze najpóźniej w wieku przedszkolnym to "ujście" którym wędrują samo się zamknie.
olka1303
witam mój synek 11 miesięczny też ma ten problem z tego co wiem jąderka muszą wrócić nas swoje miejsce do 2 roku życia inaczej zabieg , ja jutro idę z moim synkiem do poradni endokrynologicznej i zobaczymy co powie lekarz :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.