Menu

jajka

witam, mamunie za niedługo chciałabym zacząć podawać synkowi jajecznice.......u mnie w domu rodzinnym jajka do tej pory są prosto od kurek ale że teraz mieszkam daleko od rodziców muszę je kupować w sklepie.......chciałam się Was zapytać czy Wy zwracacie uwagę na te cyferki co tam są wytłoczone czy bierzecie jakie wam wpadną do ręki????? Co wogóle oznaczaja te cyfry???

basia198711
 729  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

Remedios
Pierwsza cyfra to kod systemu hodowli, których są cztery rodzaje:
3 – jaja z chowu klatkowego (najbardziej popularne w naszych sklepach)
2 – jaja z chowu ściółkowego
1 – jaja z chowu na wolnym wybiegu
0 – jaja z produkcji ekologicznej (stanowią ułamkową część procenta jaj dostępnych w sprzedaży)
Dwie litery to kod państwa członkowskiego Unii Europejskiej; w przypadku Polski tp PL
Remedios
dla dziecka polecam jajka zielononóżki kuropatwianej, bo są hodowane w ekologicznych farmach no i bardzo smaczne:)
basia198711
o rany skąd ja takie wezmę, z tego co zauważyłam to te z 3 są najpopularniejsze, u mnie nawet trudno dostać te z 1 i 2........a te z nr 3 są niedobre, mogą zaszkodzić???????
Remedios
nie zaszkodzą:) chyba że będą nieświeże;) ale wiem że mamy lubią ekologiczne produkty, takie jajka można czasem dostać w hipermarketach albo dobrych warzywniakach. Jak nie dostaniesz to nic się nie stanie od "trójek", lepsze takie niż żadne, bo jajeczka wbrew temu co się czasem słyszy są zdrowe
Remedios
a mały dostawał wcześniej jajka? jeśli nie to i tak zacznij od samego żółtka na twardo narazie, potem troszkę białka, jak nie będzie uczulenia to jajecznica:)
sweetnessa27
@basia198711 na Twoim profilu widzę że Maluszek ma 9 miesięcy.Poczekaj z tą jajecznicą.Jajecznicę można podawać maluchom które ukończyły 10-11 miesięcy.
basia198711
dzięki Remedios.......(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.