Menu

Jak byście zareagowały?

Dzisiaj wracając ze swoim 10 letnim synem ze światecznego obiadu u rodziców usłyszalam przy duzej grupie osób za plecami słowo 'pijaczka'...tak syn sie zwrócił do mnie gdy go celowo zignorowałam po kilkukrotnym upominaniu ...Nie zarzekam się..alkohol był obecny podczas obiadu w przyzwoitych ilosciach,nie byłam nie trzeżwa wracajac do domu ale słowa syna totalnie wyprowadziły mnie z równowagi zwłaszcza ze podczas ich wypowiadania koło nas przechodziło kilka znajomych mi osób...jest mi przykro,poplakałam sie,niczym sobie nie zasłuzyłam na takie epitety ...Drogie Mamy,jak zareagowałyscie??ja sie popłakałam,mąż zareagował odrazu upominając ostro syna..po powrocie do domu wylam w łazience podczas gdy mąż połozył syna spać ..nie wiem jak zachowac sie jutro,co powiedzieć....jestem zła,a moze nie zła ale zawiedziona postawa dziecka..dziecka któremu staram sie dac wszystko....jak on mógł tak mnie nazwać.....doradżcie

juliass
 759  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

Remedios
jak na moje oko syn odszczekał na upominanie, pewnie wcale nie miał tego na myśli, koniecznie z nim o tym porozmawiaj, zapytaj dlaczego tak powiedział, czy uważa że za dużo wypiłaś i tak jak pisze Noemi, czy czymś go uraziłaś. Jeśli sobie to wytłumaczycie powiedz mu że nie wolno mu tak mówić do matki, bo to sprawiło Ci przykrość, jeśli przeszkadzało mu Twoje picie powinien z Tobą o tym porozmawiać, tego już Ty musisz go nauczyć. I zastanów się czy aby na pewno nie wypiłaś zbyt wiele...swoją drogą skoro tak się przejełaś to może jednak masz coś na sumieniu...?Ja wiedząc że nie wypiłam dużo tylko dajmy na to lampkę czy dwie wina, olałabym taką odzywkę podczas spaceru, a w domu porozmawiała z synem, że nie życzę sobie takich tekstów.
alinagj1o2
Może to co ty wypiłaś to dla ciebie niewiele,ale dla syna za dużo i jakoś inaczej się zachowywałaś. Byliście na obiedzie rodzinnym ,ty bawiłaś się dobrze ale czy twoje dziecko miało odpowiednie towarzystwo. Pobyt tam w kręgu głośno rozmawiających dorosłych,często przy dość głośno nadającym odbiorniku telewizyjnym mogło chłopaka nieźle denerwować a ty byłaś tą na której się to odbiło. Nie ma co teraz wydzierać się po chłopaku spróbuj z nim porozmawiać gdy emocje opadną.Tylko go wysłuchaj żebyś wiedziała o co tak naprawdę chodzi a potem przedstaw swój punkt widzenia. Powodzenia.
flame123
wg mnie syn po prostu chciał Ci dogryźć. Nie wiem jak bym zareagowała, ale ręka by mnie świerzbiła.

Nie martw się już tym; porozmawiaj z synkiem i powiedz jaką przykrość Ci zrobił.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.