Menu

Jak chciałabyś dostawać wypłatę - raz w miesiącu czy co tydzień?

W naszym kraju pensje wypłacane są w systemie miesięcznym. Zdaje się jednak, że ten sposób przekazywania wynagrodzeń pracownikom coraz bardziej traci na popularności i atrakcyjności. Coraz to nowe państwa decydują się na wprowadzenie systemu wypłat w tygodniowych ratach. Ostatnio projekt taki trafił do rosyjskiego parlamentu. Jak przeczytać można w artykule Rewolucja u sąsiadów. Będą dostawać pensję co tydzień, tylko 10% Rosjan chce otrzymywać wypłatę raz w miesiącu. A Ty co sądzisz na temat pomysłu wypłat w tygodniowych ratach? Jesteś za czy przeciw?

Tygodniowy system wypłat

NetMamaTeam Team
 670  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Praca i Finanse wypłata

Odpowiedzi

kama86
Mialam wyplate i tygodniowa i miesieczna.
Nie przeszkadzalo mi to.
Nula139
Pracuję w dwóch firmach.
W jednej pensje mam co tydzień, w drugiej raz w miesiącu.
Jeden i drugi system wypłaty wynagrodzeń jest ok.
clyde22
Chciałbym dostawać tygodniówki w miesięcznych wysokościach. (pokoj)(smiech)
Może wtedy by wystarczało od wypłaty do wypłaty. (kciuki)(bankimydlane)
amalka
Zdecydowanie bardziej odpowiada mi jednorazowy wpływ na konto. Mamy już wszystko rozplanowane- 13ego każdego miesiąca wykonujemy wszelkie przelewy, po wypłacie "leci" zlecenie za działkę... Pensja męża nie jest stała i raz mamy kilka "setek" na plusie, raz na minusie. Rozplanowanie tej mniejszej kwoty, to naprawdę wyższa szkoła jazdy. Tygodniówka nie sprawdziłaby się u nas absolutnie.
amalka
Przemku coś w tym jest... (kciuki)
clyde22
U nas podobnie - wypłata miesięczna. Biorę kasę po to, by spłacać zobowiązania i bieżące wydatki, a nie po to, by mieć pieniądze. Dobrze, że z połową mamy różne terminy wypłat, łatwiej planować miesięczny budżet. (kciuki)
Beatka9316
Dostawałam tygodniówki i miesięczne. U mnie tygodniówki się nie sprawdzały zawsze te pieniądze mi się rozchodziły... A jak dostawałam całość na konto to łatwiej było mi odłożyć pieniądze na opłaty i resztę zostawić na życie :). Więc jak dla mnie to miesięczna wypłata jest lepsza. Ale jak bym miała dostawać tygodniówki też bym nie narzekała ważne, że się w ogóle dostaje :)
halina21
najważniejsze by wypłata była to najważniejsze :) a jeśli miałabym wybrać to wolę miesięczna bo wiem że danego dnia mam dostać określoną kwotę i mogę sobie ułożyć rachunki i inne wydatki a tygodniówka szybko się rozpływa bo przecież za kilka dni znowu będzie i trudniej przyoszczedzić
GaaSoolinaa
Mój
mąż dostaje tygodniówki. Co tydzień płacimy za mieszkanie,doładowujemy
prąd i gaz i mamy na życie. Trzeba pamiętać,że miesięcznie na koncie
muszą być pieniążki na internet,telefony i tv oraz counsil. Czasem
ciężko jest coś zaoszczędzić i wolałabym,żeby mąż dostawał miesięczne
wypłaty
Bestyjka
Miałam tygodniówki i nie podobało mi się to chociaż byłam młoda- nie miałam kredytów, nie płaciłam prawie rachunków. Mąż ma co miesiąc i chwała za to bo kredytów nie płacę co tydzień
oli28
Ja nie mam ani tygodniówki,ani co miesiąc mam dniówki w zależności od tego ile mam pacjentów.Mąż ma co miesiąc i jest ok,ale ja osobiście wolała bym otrzymywać pensje co miesiąc.Większą kwotę wiedziała bym na co przeznaczyć
elinka
Mam doswiadczenie z obydwoma systemami i powiem tak, ze kazdy ma swoje plusy pod warunkiem, ze umie sie pieniedzmi gospodarowac. Obecnie ja mam wyplate co dwa tygodnie, maz co tydzien - i bardzo sobie to chwale, bardziej niz wyplate raz w miesiacu. Budzet domowy mam rozplanowany na kilka miesiecy do przodu w oparciu o przewidywane minimum, a wszelkie nadwyzki laduja na oszczednosciach.
czekoladka22
wolałabym co tydzień chyba
iwus198920
mamy co tydzien i juz sie do tego przyzwyczailam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.