Menu

Jak często do pediatry

Zastanawiam się jak często chodzicie z waszymi pociechami do pediatry. Jak nic się nie dzieje. W ramach kontroli. Bo ostatnio się zdziwiłam jak przypadkowo usłyszałam rozmowę dwóch pań - otóż one chodziły raz w miesiącu. Moim zdaniem to lekka przesada... Ale może się mylę. Wiadomo, że inaczej jest z kilkumiesięcznymi dziećmi, bo szczepienia, bioderka itd ale żeby tak gonic do lekarza z kilkulatkami? Naprawdę się zdziwiłam.

ewela
 1037  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie badania pediatra lekarz kontrola

Odpowiedzi

kosia
Ja chodziłam z córeczkami tylko na wyznaczone badania okresowe i na szczepienia. Nie widzę sensu, żeby bez powodu chodzić do lekarza.
artanis
Ja także nie chodzę z małym bezpodstawnie, jedynie na wyznaczone badania i "bilansy" oraz szczepienia oraz gdy jest chory. Chociaż przyznam, że gdy ma lekki katarek, biegunkę czy kaszle - zawsze staram się samodzielnie domowymi sposobami mu pomóc oraz lekami dostępnymi bez recepty, a dopiero gdy to nie pomoże wybieram się do lekarza. Z doświadczenia wiem, że ciężko o dobrego pediatrę, który nie zbadawszy dobrze dziecka wystawia kilometrowej długości receptę z masą antybiotyków...
ann79
Mnie mama prowadziła do lekarza, kiedy widziała, że coś jest niewporządku z moim zdrowiem. Nie biegała ze mną na regularne wizyty kontrolne. I ja postępuję tak samo. Oczywiście, że nie wszystkie choroby mogę sama rozpoznać, ale jakoś nie jestem przekonana, czy lekarz rodzinny potrafi. Przecież, żeby zrobić jakieś specjalistyczne badania trzeba mieć podejrzenia, że dziecko jest chore. Nie znam lekarza rodzinnego, który rozdawałby skierowania na wszystkie możliwe badania kontrolne, tak tylko - profilaktycznie. Wręcz przeciwnie, żeby dostać skierowanie do przychodni specjalistycznej, trzeba się nieźle napocić, bo przecież NFZ oszczędza na pacjentach.
mystery
Też chodzę tylko na bilansy i szczepienia i w razie potrzeby oczywiście. Nie leczę domowymi sposobami bo czasem można bardziej zaszkodzić nić pomóc. Oczywiście nie biegam też z byle katarem - ale kaszlu np nie bagatelizuję - wolę, żeby lekarz osłuchał niż potem miałyby być problemy.
Akoo
Ja chodziłam na wyznaczone badania po pierwszej wizycie u pediatry, Odpowiednie szczepienia itd. Poza pediatrą warto też odwiedzać ortopedę od 4 tygodnia życia dziecka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.