Menu

Jak często kontrolujesz swoją wagę?

O tym, że warto dbać o swoją sylwetkę, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednym z narzędzi służących do osiągnięcia i utrzymania zgrabnej sylwetki może być waga łazienkowa, dzięki której możliwa będzie kontrola ciężaru ciała. Jednak jak podkreślają eksperci, przy jej używaniu ważne jest, aby nie robić tego ani zbyt często, ani za rzadko. Tylko wtedy bowiem można osiągnąć zamierzony cel i uniknąć frustracji. A jak to jest w Twoim przypadku? Zdarza Ci się czasem stanąć na wadze? Jak często?

NetMamaTeam Team
 402  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie waga ciała

Odpowiedzi

amalka
Nie wierzę wagom. Pomiar bywa błędny i często mało wiarygodny. Waga ciała zależna jest od masy czynników i niekoniecznie ma związek z utratą bądź przybraniem kilogramów tłuszczyku. Bardziej miarodajny (dosłownie) jest metr krawiecki, lub każda inna "metrówka". Jeśli ćwiczymy, "ciała" ubywa, mięśni przybywa, waga się zwiększa... choć szczuplejemy.

Jeśli już się ważyć, to rano, na czczo, po wizycie w toalecie.
oli28
Bardzo rzadko nie mam takiej potrzeby
Kordelia
Ważę się codziennie rano i wieczorem - już taki nawyk mam (grins)
Beatka9316
Rzadko kiedy... Ostatni raz ważyłam się jakiś miesiąc po porodzie czyli minęło już ponad 10 miesięcy od ważenia. Na razie nie widzę takiej potrzeby. Widzę, że nie przytyłam a straciła troszkę na wadzę więc nie jest źle :)
Anemona
Praktycznie codziennie.
renata29
Raz na kilka miesięcy.
iwus198920
raz na jakiś czas jak w pobliżu mam jakąś wagę
Nula139
Nie mam wagi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.