Menu

Jak często podlewacie orchidee?

Dziewczyny macie w domu orchidee? Jak często podlewacie?
Ja uwielbiam kwiaty i mam ich dużo, rosną i kwitną jak na drożdżach, bez jakichkolwiek odżywek :)
2 lata temu dostałam na urodziny od kolezanki orchidee. Wtedy to własnie miała piękne kwiaty i na tym jednym razie się skończyło... Koleżanka poradziła mi abym podlewała tylko 1 raz w tygodniu i po podlaniu odczekac az woda spłynie,zeby kwiat nie stał w wodzie. Przez te 2 lata orchidea wiecej nie zakwitneła i jak uwielbiam kwiaty to zaczeła mnie już drażnić i juz niewiele brakuje żebym sie jej pozbyła albo oddała komus. Gdzie wy trzymacie orchidee? W jakim miejscu jest dla orchidei najlepiej? Orchidea kwitnie u was tylko raz w roku czy np 2 razy?

Anulkaa
 498  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

kwiaty doniczkowe

Odpowiedzi

Anulkaa
No własnie na samym początku puścił 2 liście, robiąc mi tym samym nadzieje że zakwitnie, ale od tego czasu cisza, ani liści ani kwiatów (smutna)(placze)

*smerfetka* ja własnie też praktycznie od poczatku na ta orchideę narzekam, jako jedyna z moich kwiatów olewa mnie totalnie, robi co chce i buntuje się tym że nie kwitnie (spi)

Dzieki za porady (kwiatek)(grins)
monikarogalska2
To są jedyne kwiatki które u mnie żyją, oprócz kaktusów(grins) Zanurzam je w wodzie co dwa tygodnie i nie przeszkadza im, że stoją w słońcu. Kwitną co chwila. Obcinam stare korzenie i suche łodygi. Ot cała pielęgnacja. U mojej mamy zupełnie na odwrót. Nie wiem od czego to zależy...
sque
a ja swoje storczyki namaczam w wodzie (ok.3 godzin) jak mi się przypomni czyli tak raz na miesiąc, a latem raz na 2-3 tygodnie i kwitną u mnie 2-3 razy do roku. Pędy obcinam jak już wszystkie kwiatki opadną centymetr powyżej 3 oczka i wtedy bardzo szybko wyrastają mi nowe i nowe pączki się pojawiają. 2 najbardziej okazałe stoją u mnie na oknie południowo-zachodnim w pełnym słońcu, latem zakryte roletką, 1 na wschodni oknie i troszkę słabiej kwitnie i u córci w pokoju mini storczyk którego mam od roku i jako jedyny zakwitł tylko raz. Te 2 w salonie to mam bardzo długo, 1 już prawie 5 lat a drugi ok.3. I cały czas wszystkie pielęgnuję tak samo, od czasu do czasu spryskuję odżywką korzenie, ale rzadko. Natomiast u mojej mamy której kwiaty zawsze pięknie rosły i kwitły storczyki padają. Ma ich już 7 a żadne nie chcą jej ponownie zakwitnąć, zmienia im miejsce i podlewa raz w tygodniu kilkoma kroplami z odżywką i namacza raz na miesiąc. Tłumaczę jej żeby robiła tak jak ja ale ona nie chce i skutek taki, że co ja przyjadę i u nich coś zrobię to odżywają ale niestety na krótko, dlatego zawsze zazdrości mi moich.
aniol
zapraszam do grupy uprawa storczyka te kwiaty maja swoj charakterek potrafia zakwitnac nawet po 3 latach.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.