Menu

Jak często Twoje dziecko je słodycze?

Kochane, wiemy jak to jest - słodkości to jedne z najbardziej ulubionych przekąsek naszych pociech. Niestety czasem z umiarem w ich jedzeniu bywa różnie... A jak to jest w Twojej rodzinie? Jak często pozwalasz swojemu dziecku na pałaszowanie słodyczy? Macie ustalony jakiś dzienny lub tygodniowy limit czy może traktujecie ten temat bardziej elastycznie? Podziel się swoją opinią!

Ania
 1259  15

Odpowiedzi

amalka
Krzysio je słodycze codziennie, przy czym jako "słodycz" traktowane są naleśniki (z tym czy tamtym), kanapka z Nutellą, płatki czekoladowe do mleka (mały zjada na sucho, jako przekąskę), domowa babeczka, ciasto, lody, budyń, ryż na mleku z cynamonem i jabłkiem... ale również baton , lizak, wafelek, czekolada, jajo niespodzianka, draże, "kamyczki", mamba... "Leguminę" dostaje Junior na ogół po przedszkolu, gdy jest po obiedzie i podwieczorku (często są to kanapki lub owoce) Ilość słodkości zależy od ich rodzaju oraz tego, co wcinał synuś w placówce.
karolcia514
Dla mojej córki słodyczy morze nie być w cale :)
karolincia
Pod kontrolą ale dostają jakąś słodycz codziennie ale słodycz to również soczek, jogurt, czekoladowe płatki itp
Nula139
Codziennie zjada coś słodkiego.
alinagj1o2
U mnie po prostu są i stoją na stole . Dla dzieci to jest tak powszechne że mogą zawsze coś sobie zabrać że wcale dużo ich nie jedzą .Więcej zjadali i prosili się o nie gdy ograniczałam .
Beatka2010
Moja prawie codziennie coś skubnie
natuuusia19
roznie to bywa. czasem codziennie cos zlapie a czasem przez tydzien moze dla niej nie byc slodyczy
ada410
Jakby mogła to by je jadła na śniadanie obiad i kolację :-)) ale staram się te zapędy ograniczać...Generalnie je po głównych posiłkach, czasami ciasteczko, czasami paluszki lub chrupki, a ja staram się zamieniać takie przekąski na jakiś owoc typu jabłko czy banana. Nie zawsze, ale od czasu do czasu to mi się udaje ;-))
sara7777
córcia nie jada wcale poza sporadycznie jogurcikiem a synek na widok czekolady szaleje.gdybym nie chowała nasz synuś jadłby słodyczne codziennie.
mammma
moja córa niestety codziennie dostaje masę słodkości w przedszkolu: na śniadanie zupa mleczna-na słodko, obiad często gęsto też, wiecznie jakieś kluchy w śmietanie i cukrze, no i podwieczorek... bez komentarza :/
w domu rzadko prosi o coś słodkiego ale jeśli już to lubi bardzo misie haribo i gumy maoam
goskapolak
Też najchętniej bym nie dawała.Bo ani to zdrowe ani dziecku potrzebne.
Do szkoły nie dostaje ale za to dzieciaki ją częstują.Ona też z tego co wiem często po lekcjach kupuje sobie coś słodkiego.Albo jak idzie do pobliskiego sklepu to resztę wydaje na słodkości.U mnie nie ma dnia słodyczy ale moja gdyby córka miała słodycze do dyspozycji to wyjadła by do ostatniego okruszka niezależnie ile by ich było. Parę razy objadła się tak słodyczami,że zielona biegała do toalety.
Dlatego w domu nie trzymam takich typowych słodyczy: jest dżem,są płatki- zwykłe kukurydziane ale w nich też jest cukier,są jakieś jogurty i słodzona herbata.
goskapolak
*wyjadłaby
aniol
Budynie jogurty nalesniki to podstawa czasem poprosi o pączka albo delicje ale to może 2 razy w miesiacu.uwielbia misie żelki i mleczne kanapki to je czesto, bardziej woli slone zeczy paluszki i precelki.Batony i cukierki moga byc ale bez nich też sie obedzie ,cherbate tylko gorzka ,bo mu słodka niesmakuje.Ciesze sie ze niejest takim łakomczuchem na słodycze bo my zmężem uwielbiamy .
sque
u mnie jest tak jak u @amalki, a słodycze jako słodycze to zjada rzadko, najczęściej i najwięcej zjada jak jej tata jest z nami bo wtedy mąż wiecznie po szafkach słodkiego w domu szuka więc i mała się załapie, ale są też takie okresy,że po kilka dni nic słodkiego nie ruszy bo nie chce po prostu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.