Menu

Jak często Twoje niemowlę ma lub miało kontakt z muzyką?

O tym, że muzyka łagodzi obyczaje, wiadomo już od dawna. Natomiast ostatnio naukowcom z Uniwersytetu w Roehampton udało się dodatkowo stwierdzić, że muzyka ma wyjątkowo pozytywny wpływ na samopoczucie dzieci. Jak przeczytać można w artykule Odpowiednio dobrana muzyka może zmniejszyć ból, eksperci "monitorowali zachowanie organizmu najmłodszych pacjentów jednego z londyńskich szpitali w momencie, gdy odtwarzano im popularne kołysanki. Okazało się, że muzyka zmniejszała ból u dzieci, spowolniała tętno oraz poprawiała im nastrój. Taki efekt nie został osiągnięty, gdy opowiadano dzieciom bajki czy pozostawiano je same." A jak Twoje niemowlę reagowało na muzykę? Jak często Twoje dziecko miało z nią kontakt w okresie niemowlęcym?

NetMamaTeam Team
 533  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem niemowlę muzyka niemowlę

Odpowiedzi

amalka
Muzyka jest obecna w Krzysiowym życiu od poczęcia. Słucham jej sporo, z każdego niemal gatunku (nie cierpię ludowej, śląskich przyśpiewek i niemieckich "szlagierów") Obecnie hitem jest Michael Jackson. Sama za utworami "Króla Popu" nie przepadam (w zasadzie to za wykonem owych, bo śpiewane przez innych są przyjemne dla mego ucha), moje dziecię natomiast nakłada na uszy słuchawki i śpiewa "po swojemu" (grins)
kama86
Syn lubi spiewac i sluchac przeroznej muzyki.
Corce zakupilam plyte z muzyka przeznaczona dla wieku niemowlecego. Wycisza sie i uspokaja.
Sami tez lubimy sluchac roznych rodzajow muzyki.
ewlirinka
Małemu puszczałam muzykę już jak był u mnie pod serduszkiem. Starałam się puszczać muzykę spokojną, taką która mnie i jego kołysała:) Mąż za to kładł telefon blisko mojego brzucha i puszczał hymn Ligi Mistrzów albo Placido Domingo-hala Madrid. (przewracaoczami). Teraz mały też ma codziennie kontakt z muzyką i nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej.
aniol
Muzyka zawsze i wszędzie.Ja mam bzika słucham prawie wszystkiego.W ciązy tańczyłam, śpiewałam i słuchałam muzyki non stop .Moje dziecko teraz też tańczy i sucha całymi dniami.
Iwona1977
u mnie dzieci mialy kontakt z muzyka od poczecia..poniewaz ja uwielbiam muzyke i slucham jej zawsze i wszedzie..po urodzeniu nigdy nie usypialam dzieci w ciszy , zawsze przy wlaczonym radiu na stacji muzycznej...teraz kochaja muzyke kazde ma swoj gatunek ktorego slucha
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.