Menu

Jak dbać o ciało po porodzie?

Jestem w 32 tygodniu ciąży, mam już wiadomo rozstępy na piersiach i pośladkach, przytyłam już 12 kg..Wiem, że całkowicie nie pozbędę się tych roztępów. Używam kremów, prysznic na przemian zimna-ciepła woda. Znacie może jakieś inne sposoby? Jak dbać o ciało teraz i po porodzie? Serdecznie proszę o odpowiedzi.

eurydix
 389  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciało po porodzie

Odpowiedzi

MamaMateuszka
Ja też używałam kremów i niewiele to dało, koleżanka smarowała się zwykłą oliwką dla dzieci, chyba bambino i nie wiedziała co to rozstępy. Ale czy to zależało od tej oliwki czy od jej skóry to nie wiem (grins)
LaMandragora
Jak pisze Geodonna... smarowac. Szczegolnie poki sa swieze. Rozstepy to nic innego, jak pekniecia tkanki lacznej, ktora jest nieszczegolnie u Ciebie elastyczna. Wszelkie masaze, smarowanie olejkami, kremami... uelastyczna ja.
czekoladka22
mi niestety nie pomogły ani kremy ani oliwka bo za szybko przybierałam i rozstępy sie pojawiły a może to i genetycznie nie wiem teraz już tylko oliwką smaruje bo już chyba więcej sie mi zrobić nie może :D A po ciąży to już nic sie nie rozciągnie tylko skurczy ładny kształt brzucha będzie dzięki majtkom ściągającym ale rozstępy dalej zostaną :]
Nena
Czekoladka22 niekoniecznie zostana- ja w pierwszej ciąży miałam rozstepy na piersiach i plecach po porodzie w kilka tygodni zblakly i zniknęły- smarowalam i teraz od początku też tak robię oliwka z migdalow zaraz po kapieli, na mokre ciało i dopiero wycieram. Także coś w tym musi być.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.