Menu

Jak długo karmiłyście piersią

Jak długo według Was należy karmić dziecko piersią? A jak długo Wy karmiłyście pociechy? Co myślicie na ten temat?

Ania
 1351  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem Odżywianie

Odpowiedzi

artanis
Piersią karmiłam przez pierwszy rok życia mojego maluszka, potem sam zrezygnował z piersi.
justa
"Dzieciom karmionym piersią nie zagrażają infekcje przewodu pokarmowego, dróg oddechowych i moczowych, zapalenia uszu i migdałków, cukrzyca, a do 15 roku życia mają o połowę zmniejszone ryzyko choroby nowotworowej. Im dłużej trwa karmienie piersią tym dziecko uzyskuje lepsze wyniki w testach badających poziom inteligencji i w nauce szkolnej. Osoby dorosłe, które były karmione piersią mają mniejsze ryzyko tzw. chorób cywilizacyjnych; nadciśnienia, otyłości, choroby wieńcowej i zawału serca oraz stwardnienia rozsianego."

Ja karmiłam piersią przez około 10 miesięcy, a od 7 miesiąca stopniowo podawałam sztuczny pokarm. Słyszałam, że najlepiej karmić tak długo jak ma sie pokarm (ale na to akurat nie zawsze mamy wpływ). Są też mamy, które podają pierś do 2-3 roku życia dziecka. Wydaje mi się jednak, że 3 latki to za duże dzieci na dokarmianie piersią, szczególnie jeśli chodzą do przedszkola.
Tak na prawde to sama mama decyduje o tym jak długo i czy w ogóle karmić piersią...
Pixelka
Mój synek na 7 miesięcy i jeszcze karmię piersią jak mogę, ale staram się cały czas odciągać pokarm, żeby Krzyś dostawał moje mleczko jak nie mogę nakarmić go sama. Ale myślę, że też pomału zacznę go odzwyczajać.
rose
Ja karmiłam pierwszy roczek. Potem już butla bo było to zbyt uciążliwe, a uważam że mała dostała tyle wartości ile powinna. Dwu czy trzy latek przy piersi to chyba faktycznie lekka przesada...
moniaikuba
ja tez karmiłam przez pierwszy rok !
kasia13_archiwum
Moja starsza karmilam 1 rok wylacznie piersia. Tzn. bez dokarmiania i dopajania.
Mlodsza karmilam prze 15 miesiecy, od 8-go miesiaca zaczelam wprowadzac jedzenie, 1 nowy posilek miesiecznie.
olga
KARMILAM PRZEZ SZESC MIESIĘCY..
norbik
Pierwszego syna karmiłam 10 miesięcy i pokarm mi zanikł sam.Niestety z drugim synkiem mam problem-już 20 miesięcy i nie mogę odzwyczaić!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.