Menu

jak gościmi mikołaja???

no dziewczyny wiem że było już tyle pytan na jego temat i jeszcze zapewne dużo ich będzie bo do MIKOŁAJA jeszcze troszkę czasu.......ale moje pytanie jest inne:-) otóż ....czy przychodzi do dzieci MIKOŁAJ (przebrany mąż,sąsiad itd) czy paczka wędruję pod poduszkę???ja sobie wymysliłam w tym roku że 5 grudnia córcia przygotuje MIKOŁAJOWI poczęstunek...czyli na tacy postawi kubek z colą lub mlekiem czekoladki i chipsy,postawi na stole......oczywiście zaśnie mąż zje chipsy nadgryzie czekoladki i wypije piciu,niby MIKOŁAJ był..i zostawi paczkę...A TO CI RANO BĘDZIE NIESPODZIANKA....robicie takie zabawy czy po prostu pod poduchę(kciuki)(kciuki) bądź dla starszych dzieciaczków robicie mapkę gdzie jest prezent......???

smerrfetka
 912  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport prezenty mikołajki

Odpowiedzi

Anna81
u mnie w tym roku mąż ma sie przebrać za mikołaja, ale w domu u mnie zawsze pod poduszką były prezenty, a w wigilię pod choinką zobaczymy co będzie ?
Anemona
Mikołaja syn zobaczy w przedszkolu, rok temu niestety byl chory wiec go nigdy nie widział
Jest taki zwyczaj u nas ze na Mikołaja wymieniamy prezenty z siostrami meza one naszemu dziecka a my ich dziecia, do tego oczywiscie prezenty od dziadków.
Tak wiec rok temu rano Patryk jak wstał to przeżył szok : kolo łózka czekało ładnych kilka paczuszek bardzo sie cieszył(grins)(grins)
monique25
w tamtym roku byl u nas Mikołaj w tym równiez będzie :) he he tak jak u kasiunia987 a w wigilię prezenty leżą pod choinką
mysia
u nas jest tak samo jak u @ollaj,czyscimy buciki a rano znajdujemy tak prezenty.Przewaznie jest to drobiazg bo duzy mikolaj przychodzi w wigilie(grins)(grins)
szyszunia102
u mnie 6 grudnia przychodzi gruby święty mikolaj. za mikołaja przebieramy mojego brata ponieważ moj mąż jest za wysoki i strój by byl za mały za to mój brat pasuje w tej roli idealnie. dla kazdego jest malutki mikołaj z czekolady a dla dzieci oczywiście prezenty ale malutkie. te duże prezenty to są pod choinką
babooshka
My wigilię spędzimu u brata i juz postanowilismy że to mój mąż sie przebierze za Mikołaja, ciekawe jak dzieciaczki (troje dzieci)zareagują :)
babooshka
a co do Mikołajek to mamy taką specjalną, dużą skarpetę i tam schowamy prezencik dla Wikuski, sama sobie go wyjmie jak się obudzi:)
kjkulasza
ja na mikołajki tez czyszcze bucik i w nocy 5 grudnia kładziemy je koło łuzeczeki i mikołaj w nocy tam wsadza prezenty a dzieci rano maja niespodzinke
emiliab
Mój synek jest jeszcze nie kumaty o co chodzi z Mikołajem, ale u nas zawsze Mikołaj zostawiał prezenty pod poduchą.
korek221
Ja do roli Mikołaja "zaprzęgnę" kuzyna, z którym Grześ ma mały kontakt, bo mały spryciarz znajome osoby rozpoznaje nawet po głosie...(smiech) Kuzyn z powodzeniem przebiera się od 2 lat i póki co nie został jeszcze zdemaskowany(grins) może dlatego ,że na co dzień się goli na gładko, a specjalnie do roli Mikołaja zapuszcza przez miesiąc brodę(grins)
renata29
u mnie w domu Mikołaj zostawiał prezenty w bucie a ewentualnie w Wigilię zjawiał się osobiście(w zeszłym roku był to mój tato:))
Achcha
U mnie wcześniej syn rysował teraz pisze list do Mikołaja który zostawiał na oknie wieczorem a rano sprawdzał czy zabrany. 5 grudnia szykuje szklankę mleka i czasem jakieś ciastko dla Mikołaja i marchewkę muszę oskrobać dla renifera - to wszystko układa na parapecie. Dostaje słodycze i tradycyjnie jak co roku kalendarz z Franklinem a w zeszłym roku dodatkowo rózgę na przestrogę bo niedobry się zrobił.... Rano nie wie za co się zabrać: sprawdza jakie prezenty ( a jest trochę bo babcia podaje paczkę i ciotki) i czy mleko wypite a reszta zjedzona. Rok temu nad ranem podrzuciliśmy prezenty do łóżka ale zapomnieliśmy o jedzeniu. W ostatniej chwili wypił mleko i ugryzł raz marchewkę, Kuba przyszedł i mówi: Mamo, albo renifer nie zdążył zjeść marchewki albo mu nie smakowała!
Smerfetka - ja Cię proszę, Coli starszemu panu chcesz dać?(grins)(grins)(aniol)(aniol)
JUSTYNA300511
w zeszłym roku mój mąż przebrał sie za mikołaja i przyniósł prezenty dla wszystkich domownikówzeby dziecko nie było zaskoczone ze mama czy tata byli nie grzeczni bo nie dostali prezentu. a wty roku Igorek juz napisał list do mikołaja i zostawił na parapecie jak sie rano obudził listu nie było ucieszył sie ze mikołaj napewno przyniesie prezent bo zabrał list
monilajsa
prezenty dla dzieciaków kładziemy tzn Mikołaj kładzie koło łóżek
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.