Menu

Jak liczyć urlop wypoczynkowy

Przysługuje mi 26 dni urlopu wypoczynkowego nie wiem jednak jak to się liczy z sobotami czy nie? Zaznaczam, że nasza firma często pracuje w soboty i nie wiem jak się do tego zabrać. W poprzedniej pracy pracowaliśmy tylko od pon-pt więc nie miałam problemu.

Sikorka78
 6390  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

Ju25lka
Kurcze normalnie soboty i niedziele nie wzliczaja sie w dni urlopowe, np jesli bierzesz urlop 14 dni to tylko 10 dni bierzesz z urlopu (bo 10 jest "pracujacych"), ale jak to będzie u ciebie z tymi sobotami to nie wiem
czarna
Jeżeli masz soboty pracujące, to musisz mieć jakiś inny dzień w tygodniu wolny. Bo tydzień pracy ma 5 dni, niezależnie od systemu pracy. Więc liczysz kolejne 26 dni pracujących, omijając w Twoim przypadku niedziele i te dni wolne, które masz wolne w tygodniu. Mając 26 dni urlopu do dyspozycji, to wychodzi ponad miesiąc wolnego, bo liczy się dni robocze, a nie kalendarzowe.
artanis
Są branże np. handlowa, wg. których praca w weekendy jest traktowana jako normalny dzień roboczy. Natomiast wg. naszego kodeksu pracy nie możemy pracować więcej niż 5 dni tygodniowo, jednorazowo 6. Więc, nawet jeśli Twoja firma pracuje w soboty, przez 7 dni nie przychodząc do pracy liczą Ci się tylko 5 z urlopu, resztę masz wolne bo tak wynika z kodeksu pracy. Pozdrawiam:)
norbik
Nieważne że twój zakład pracuje w wekendy soboty i niedziele masz wolne podczas urlopu i nie są wliczane.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.