Menu

Jak można poprawić laktację?

Jak narazie kiepsko mi idzie odciąganie pokarmu, co mogłabym zrobić, żeby ilość mleka była większa? Jak narazie nie mogę karmić piersią bo sutki mam nieziemsko bolesne.

fionka
 424  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie laktacja

Odpowiedzi

Anemona
jak najczęściej odciągaj, wtedy pokarmu będzie wiecej
oli28
Jak najczęściej przystawiaj malca do piersi.Domyślam się,że boli bo miałam to samo.Spróbuj może karmić przez kapturki dopóki nie wyleczysz sutków.
joana1983
Popieram wypowiedź Oli. Najskuteczniej pokarm odciąga ssące dziecko. Sutki bolą czasami kilka tygodni. Spróbuj karmić przez kapturki, a sutki okładaj kapustą. Liście kapusty musisz umyć i najlepiej potłuc młotkiem do mięsa, wtedy będzie więcej soku. Liście wkładaj do stanika w ciągu dnia i w nocy. Wysychają bardzo szybko, ale też szybko leczą. Często wymieniaj.
halina21
przede wszystkim jak najczęściej przystawiaj do piersi wiem że to boli tez tak miałam ale częste wietrzenie i smarowanie pokarmem pomogło są też dobre maści możesz tez karmić przez kapturki to najlepszy sposób by zwiększyć laktacje dodatkowo dużo pij najlepiej woda ok 2 litry dziennie + filiżanka herbatki na laktację ,musisz tez dbać o dobra dietę ,wypoczynek i by się nie denerwować bo jak będziesz się stresować to mleko nie popłynie u nas pomogło położenie się do łózka a dzieckiem i karmienie kiedy tylko chciał ssać życzę wytrwałości i powodzenia w karmieniu :)
czekoladka22
No i właśnie tak sie nie robi ale to twoja decyzja jak nie chcesz karmić piersią dziecko sie nie nauczy dobrze pić z piersi jak ty ja na butelkę przestawisz ! i nawet może nie chcieć potem już pić z piersi! ja miałam tak popękane że mi krew leciała i sie strupki porobiły i dalej karmiłam i karmię do teraz to trzeba przecierpieć jeśli chcesz karmić piersią zaciśnij zęby i karm jeśli nie to zostało ci co godzinę odciągać pokarm i pić 2-3 litrów dziennie .
Iwona1977
no mnie po trzech miesiacach meczarni i lez odpadl kawalek sutka ...bo przez kapturki nie dalo rady ...teraz mam stozek. :) smaruj sutki wlasnym mlekiem ...chociaz mnie to nie pomoglo...a i kapusta jest na stan zapalny piersi @joana nie na bolace i popekane sutki
czekoladka22
ja tez miałam kapturki i tak samo bolało jak bez dla mnie to pic na wodę ..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.