Menu

JAK MYSLICIE MAMUSKI??

BARDZO SIE CIESZE BO MAM ZOSTAC CHRZESNA ALE NIE WIEM CZY NIE BEDZIE PROBLEMÓW W KOSCIELE BO NIE MAM SLUBU KOSCIELNEGO.CZY TO JAKIEŚ ZNACZENIE??? POZDRAWIAM:)

izaszymon
 824  21

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

Edytka85
To pewnie zależy od księdza. Chrzesną mjej małej jest moja szwagierka i nie ma ślubu kościelnego. Ksiądz nie robił problemu, poza tym , że nie mogła przyjąć komunii na uroczystści.
Paulinka1701
Ja chciałam wziasc na chrzsną moja przyjaciółkę ona jest po ślubie cywilnym ...kościelnego nie wezmą bo maż jest innej wiary...i niestety nici (pout)
mysza
no niestety moga byc problemy (pout)(pout) chrzestny(a) musi przedstawic zaswiadczenie ,ze jest praktykującym katolikiem a nas po ślubach cywilnych nie biorą za takich (zla)(zla)(zla)(zla)
alinagj1o2
Ty jako matka chrzestna jak coś stanie się rodzicom masz za zadanie pomóc dziecku i być wzorem w postawie jako katolik .Takie są założenia kościoła i są wymogi.Dlatego możesz mieć problem. Chrzestna to nie tylko prezenty z różnych okazji ale przede wszystkim pomoc rodzicom w wychowaniu.Podczas chrztu padają pytania czy przyrzekacie...i czy postanawiacie...I tu mogą się przyczepić i zacząć się problemy.
izaszymon
DZIEKI KOBIETKI ALBO PRZEJDZIE TO I BEDE CHRZESNA ALBO SLUB KOSCIELNY BEDE JESZCZE BRAC BO TO TEZ BYŁO BY DLA MOICH DZIECI PRZY KOMUNI BO PEWNIE PRZY TEJ OKAZJI TEZ BEDA SIE CZEPIAC BO NA CHRZEST MIOCH DZIECI TO SIE CZEPAILI POZDRAWIAM I DZIEKI
Mamusica2008
Drogie mamusie jest coś takiego jak świadek chrztu i wtedy nie trzeba mieć wszystkich sakramentów, można podawać dziecko do chrztu jedyny minus to że nie przyjmuje się komunii św. podczas ceremonii. A wiem o tym z doświadczenia- chrzestna mojego syna nie ma ślubu kościelnego(grins)
IziaMorela
Dokladnie, wszystko zalezy od ksiedza....niestety!!!
Agula80
jakieś dziwo, do chrztu musi być osoba pełnoletnia i po bierzmowaniu, pierwse słysze ze bez słubu to problem, a co to kogo obchodzi ;/ jestem wierząca praktykująca i pierwsze słysze, u mnie był prblem z zaswiadczeniem bo brat siedział rok w Grecji i nie miał jak tego załtwić ale to nie był żadne problem........ dziwne(krejzolka)
angela00o
u mnie nie było żadnego problemu z taką sytuacja:)
to zalezy tylko od księdza ;/
angela00o
w 100% zgadzam sie z Aqula80- którą zarazem pozdrawiam (awve)
angela00o
szkoda gadać co Ci księża wymyślają, BRAK SŁÓW!!!!!!!
CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE MY MAMY NORMALNEGO KSIĘDZA(krejzolka)
angela00o
izaszymon :DZIEKI KOBIETKI ALBO PRZEJDZIE TO I BEDE CHRZESNA ALBO SLUB KOSCIELNY BEDE JESZCZE BRAC BO TO TEZ BYŁO BY DLA MOICH DZIECI PRZY KOMUNI BO PEWNIE PRZY TEJ OKAZJI TEZ BEDA SIE CZEPIAC BO NA CHRZEST MIOCH DZIECI TO SIE CZEPAILI POZDRAWIAM I DZIEKI

kochana lepiej zmień parafie i księdza, bo to nie ksiądz ma rządzić twoim życiem
(smutna)(smutna)(smutna)
olita7
u mnie w rodzinie przeszło to bez problemu... a co księdza obchodzi czy chrzestna ma slub czy nie ... poza tym nie musi wiedzieć... bo niby skąd się dowie. Potrzebne jest tylko zaświadczenie ze można zostać chrzestną no i trzeba miec samemu chrzest komunie i bierzmowanie - to są priorytety. A czy księdzu trzeba mówić ze się nie ma slubu... przecież można mieć slub cywilny i to nie powinno nikogo obchodzić. Ja jestem terz chrzestną i tylko poprosiłam o zaświadczenie i nie było żadnych zbędnych pytań. Ksiądz sprawdził tylko czy mam komunie i bierzmowanie i po sprawie. Dostałam kwitek i finał. Uważam że nie musi nic mówić i wdawac się w zbędną dyskusje z księdzem.
olita7
I popieram w 100 % Agula80 :)))
natalcia1988
chrzestna mojaj małej jest moja siostra która też nie ma ślubu kościelnego. Robił troche problemów, pogadał pogadał i w końcu ochrzcił mi mała ale siostra miała obiecać ze w ciągu roku weźmie ślub kościelny. Księża muszą pogadać dlatego przetrwałam to i pod koniec sierpnia minie rok od chrzcin a moja siostra 15 sierpnia bierze ślub kościelny.
Madzik8889
Do chrztu nie musi być osoba pełnoletnia!!! wiem to z własnego doświadczenia, bo jak mój brat chrzcił dziecko to miałam 17 lat...wystarczy że masz bierzmowanie!!!!!
JUSTYLKA
i ja i mój mąz jestesmy chrzesnymi mimo braku slubu kościelnego
irekzboralski
raczej będzie problem....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.