Menu

Jak najczęściej spędzasz sobotnie przedpołudnie?

Sprzątanie, zakupy czy gotowanie - dla wielu sobota, jako pierwszy w tygodniu dzień wolny od obowiązków zawodowych to czas na załatwienie przynajmniej części tych spraw, których nie udało się załatwić w ciągu tygodnia. Dla innych z kolei dzień ten może oznaczać inne obowiązki lub przyjemności. A jak Ty spędzasz pierwszy dzień weekendu? Co robisz zazwyczaj w sobotnie przedpołudnie?

NetMamaTeam Team
 484  26

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport sobota

Odpowiedzi

Beatka9316
Zazwyczaj w weekendy jestem od rana do wieczora w pracy... A mój D siedzi wtedy z dzieckiem i chodzą na spacery jeśli jest tylko ładna pogoda. Jeśli już zdarzy się, że mam wolny weekendy wtedy razem chodzimy na długie spacery :)
izkalepszy
Staram się mieć na weekend posprzątane i zakupy już zrobione wcześniej to jedyny czas kiedy nasza rodzina jest razem i wolę spędzić ten czas na przyjemnościach z mężem i córą
amalka
Gdy jeszcze pracowałam, wstawałam o 7:00, ścieliłam, doprowadzałam się do ładu i budziłam Krzysia. Odprowadzałam synka do przedszkola i prosto do pracy. Taki dzień mnie w miarę cieszył, bo wracałam do domu o 17ej i czasu pozostawało nieco. Zdarzał się jednak ze 3 razy w miesiącu może... Zwykle po odprowadzeniu synka do placówki, biegłam niemal ponad kilometr by podlać działkę (w sezonie), wpadałam do mieszkania, nastawiałam obiad, pranie, ogarniałam "tyle o ile" i gnałam do pracy na 10:30. Cały czas chodziłam, schylałam się lub STAŁAM (siadania był zakaz z wyjątkiem 15 minut przerwy) na tych moich nieszczęsnych nogach. W domu byłam po 19:00 i marzyłam tylko o tym, by rozplaszczyć doopę na kanapie i spędzić czas z dzieckiem. Nic z tego, bo trzeba było nianię odprawić, obiad odgrzać (mąż wracał pół godziny po mnie), rozwiesić poranne pranie i nastawić nowe, zapakować zmywarkę, poprasować... i już była 22:00 Co drugą sobotę byłam w pracy do 15:00 a po powrocie rzucałam się w wir obowiązków domowych, mąż zajmował się dzieckiem i robił zakupy. Jeśli nie pracowałam- pucowałam mieszkanie na błysk, by w tygodniu niani nie przerażać bałaganiarstwem. Odpoczywałam (nieco) w niedzielę dopiero... Zatem jedna, wieeelka NUUUDA, jak u większości mam pracujących na etacie.

Obecnie nie pracuję, więc na większy luzik w sobotę sobie pozwalam. Jest jednak masa sprawunków, do załatwiania których w sobotę nawykłam. Tak mi wygodniej.

Nawiasem mówiąc- @Asiu mogłaś urazić wiele kobitek...
jagoda30
Najchętniej bym kupowała itd itd itd,ale niestety nie da się,więc staram się ogarnąć mieszkanie,a jeśli nie to..... świat się nie skończy.
renata29
Sprzątam,chyba,że zrobię to w piątek to wtedy w sobotę się obijam :)
sheryl
U mnie sobota jest taka jaką team zakłada w pytaniu. Zaprogramowana, hehe. Chyba logiczne, że jak ktoś pracuje zawodowo w ciągu tygodnia, to takie rzeczy jak sprzątanie całego domu i większe zakupy robi w pierwszy wolny, luźny dzień, czyli w sobotę. Ewentualnie niedzielę jeśli na sobotę są inne plany, np jakiś wyjazd czy umowieni jesteśmy ze znajomymi.
Reszta takiego wolnego dnia dla nas, dla rodziny, znajomych lub jak jest ładna pogoda (czyli dla wiosna/lato) to większość dnia poza domem, na naszych kochanych rowerach.
sheryl
Właśnie zaraz jedziemy na zakupy, trzeba dziecku nowe kapcie kupić do przedszkola.
sheryl
No tak... i teraz się okazuje, ze każda z nas pisała jednak o obowiązkach, koniecznościach i planie dnia, nie o nudzie ...
Gsiaczek
Sprzątam ,gotuje, piore, robie zakupy tylko w ciągu tygodnia, mam na to 5 dni. Weekendy spędzamy rodzinnie. W każdą niedziele obiad jemy na mieście w naszej ulubionej restauracji.
oli28
Ogólnie weekend spędzamy bardzo aktywnie.Najpierw leniuchujemy w piżamach do południa(grins) ,a potem basen min 2 godzinki,obiad,długi spacer,jakaś wycieczka
amalka
Asiu to co opisujesz, podpada mi raczej pod jednostkę chorobową (nerwica natręctw), niźli pod "nudność".
renata29
Przecież pytanie dotyczy tylko sobotniego przedpołudnia,zaledwie kilku godzin,kiedy rzadko kto robi mega ciekawe rzeczy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.