Menu

Jak nauczyć dziecko butelki?

Od października wracam na studia i chciałabym nauczyć mojego 5-miesięcznego synka jedzenia z butelki. Podejmowaliśmy z mężem już parę prób, niestety bez skutku- mały trakuje butelkę jak zabawę i za chwilę płacze i chce pierś... łyżeczką je chętnie.. próbowałam już karmić go butelką o stałej porze i wtedy gdy jest głodny. Starsza córka od razu "załapała" butelkę i naprawdę nie wiem jak małego nauczyć, czy muszę zrezygnować całkiem z karmienia piersią?
Proszę o radę!!!
Pozdrawiam :)

kinga
 1947  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

karmienie butelka pierś

Odpowiedzi

artanis
Może spróbuj innych butelek? Mój synek np. nie tolerował butelek Aventu, musiałam kupić kilka i dopiero te Nuby mu spasowały...
kasia13_archiwum
Mojej Fatimy nie nauczylam. Probowalam wszystkiego, nie chciala, plula, krzyczala. Dopiero jak miala 6 miesiecy to zaakceptowala kubek niekapek firmy NUK. Ale Fatima to byla w ogole oporny przypadek. Do konca 1. roku nie chciala nic poza maminym mlekiem.
Yasmina natomiast miala moment, gdzie jej dawalam moje mleko wprawdzie, ale z butelki. Lubila takie szerokie butelki firmy NUK.
kasia13_archiwum
A nie mozesz mleka odciagac? Dobre sa takie elektryczne odciagarki. Drogie wprawdzie, ale szybsze, jezeli musisz duzo i czesto odciagac. Ja uzywalam tej firmy Medela.
kasia13_archiwum
Dokladnie ten laktator nazywa sie Medela Swing.
kasia13_archiwum
http://www.mlekomamy.pl/Produkty%20Medela.pdf
kinga
Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :)
mam smoczki nuka i aventu z jednego mleko wręcz samo kapie, problem jest taki, że mój Wojtuś nie chce ciągnąć :(
kasia13_archiwum
To moze z kubka niekapka sproboj?
Maria25
tez mieliśmy te problemy, nie dawałam sobie rady, ale wystarczyła pomoc mojej mamy, wzięła małą na ręce i dała jej butelkę, n ie wiedzieć czemu Martynka od razu zaczęła pić :)
KlaudynaK
Hmmm, mój Staś miał, że tak powiem w nosie te wszystkie firmowe butelki. W końcu kupiłam mu taką zwykłą, plastikową, z tym żółtym smoczkiem, z dziurką gdzie uchodzi powietrze. Załapał w mig. Teraz lubi kubka niekapka Nuk ale jedyne mleko jakie dostaje to raniutko, z tej zwyklej butli, z tym tylko, że w smoku jest dziurka jak pół mojego małego paznokcia :D
kinga
Kochane netmamy, w końcu sukces! ;D mój synek już od paru dni pięknie je z butelki :) no cóż, chyba cierpliwość to najlepsza odpowiedź na moje pytanie! :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.