Menu

jak nauczyc dziecko jesc chleb??

kochane moj smyk ma 11m-cy prawie i nieumie jesc chleba ani bulki ile razy mu daje nawet male kawalki to sie dusi i ma odruch wymiotny co mam zrobic bo kiedys musi sie w koncu nauczyc jesc cos innego niz kaszki, zupki deserki itp, biszkopta zje, petitka lubisia tez zje i sie niedusi a chleb czy bulka koniec zaczyna sie dusic i podnosi mu sie jak to zmienic??

mamaKACPERKA
 1032  6

Odpowiedzi

beatka7623
Ten sam problem miałam Ale zaczęłam od podawania kawałeczka do ręki żeby sama jadła i jakoś poszło teraz dość ładnie gryzie Ale nie lubi za bardzo chleba (kciuki) Najbardziej lezy jej wędlina na tym chlebie a nie chleb (grins)
babooshka
Ja podawałam malutkie kawałeczki z masełkiem prosto do buziaka, teraz córcia sama gryzie kromeczkę.Najlepiej to zrób to wtedy gdy wszyscy jecie posiłek:)
patrycja21
moja tez tak miałą al z wiekiem nauczyłąsie gryzc chociaż nawet teraz zdarszy jej sie łykac mandarynki czy parówke kawałkach
tlolek
a podaj pieczywo razowe albo słonecznikowe. mój też miał ten problem a chleb słonecznikowy teraz z samym masłem zjada
rozowa82
ja zawsze kroiłam na małe kawałęczki i Zuzia sama jadłą jak chciałą... albo spróbuj jak dziewczyny piszą pieczywo razowe....
Achcha
kroiłam na "okienka" czyli na małe kosteczki i wtedy Kuba je jadł, jak poszedl do przedszkola to kazał paniom tez kroić w "okienka" a później zobaczył, że inne dzieci jedzą całe i problem z głowy!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.