Menu

Jak nauczyć dziecko pedałować?

Jak w tytule....
Synek ma 25 mies,jakiś czas temu kupiliśmy mu nowy rowerek(http://www.allegro.pl/item990105621_mbike_alex_12_stal_pomar_kask_kijek_gratis.html) i nie wiem jak nauczyć go pedałować?Wcześniej miał 3 kolowy rowerek na którym nie pedałował,tylko trzymał nóżki na podnóżkach.Gdy kładę mu nogi na pedałkach i kręcę pedałkami to patrzy zdziwiony,że się nogi kręcą ale jak mu tłumaczę,żeby naciskał nóżkami to tego nie robi(smutna)
A może to za wcześnie na taką naukę?Jak to u Was wygląda?

beatris23
 1980  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem rower

Odpowiedzi

anulaw
Mój syn w czerwcu skończy 4 lata i nauczył się pedałować dopiero jakiś miesiąc temu,więc wydaje mi się to jeszcze to troszkę za wcześnie.A najważniejsze nic na siłę bo się zrazi i nie będzie chcieć wcale.
Zana
ja nie wiem czy to wystarczy pokazać ... ja u starszego spasowałam po długim czasie ...dopiero jak zostawiłam Go sam na sam z rowerkiem to się dogadali (grins)(grins)(grins)

ale miał 3 lata
ulenka091987
mój ma 2,5 roku i od miesiąca ma taki rowerek, mąż ustawił kółka tak aby stał w miejscu i kilka razy pokazałam jak ma pedałować a później zostawiłam go i dość szybko załapał jak to działa, jeszcze nie próbowaliśmy jak to będzie z jazdą, bo nie było jak, ale niedługo zobaczymy, a 3-kołowego nie miał wcale
myszka838383
mój ma 3 lata i nauczył się pedałować 2 tygodnie temu.
rozowa82
moja ma dwa latka i ma taki mały "domowy" rowerek trzykołowy i samam zaczyna łapac, ma tez taki "normalny" gdzie pedały sa na srodku ale dla niej większa atrakcją jest dzwonek (smiech)(grins)
babooshka
możesz próbować tak jak piszą dziewczyny, postawić mu nóżki na pedałkach i obracać nimi a potem powiedzieć by powtórzył, ale tak na dobrą sprawę to wydaje mi się że jest jeszcze dość mały by nabrać wprawy...;)A ten rowerek jest b. fajny:)
babooshka
aha a ten model jest od 3-6 lat...
beatris23
wiem wiem ale to 12 calowy,a nasz synuś dość wysoki jest
cytrynka
moja córka(prawie 3 lata) ma podobny rowerek ale nawet nie próbuje pedałować woli aby ją prowadzać
Achcha
Na trójkołowcu który nie ma dwa razy większego kółka z przodu pedałowanie jest fizycznie niemożliwe, więc Twoje dziecko na takim rowerku nie mogło się nauczyć pedałować. Musisz mu pokazać naciskając jego nóżkami na pedały. Mój syn się nauczył przed trzecimi urodzinami na czterech kółkach jeździć. A mój chrześniak skończył w lutym 3 lata i od tygodnia skubaniec jeździ na dwóch kółkach.
karolincia
Magda też jeszcze nie łapie pedałowania ma 2,5 roku myślę że przyjdzie na to czas.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.